Lucas Ocampos

Autor: FRIEDEMANN VOGEL, POOL PHOTO VIA AP Lucas Ocampos

Liga Europy: Sevilla wyszarpała awans! W półfinale zagra z Manchesterem United

2020-08-12 7:46

Znamy już wszystkich półfinalistów Ligi Europy. Do 1/2 finału awansowała Sevilla, która pokonała Wolverhampton 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania zdobył Lucas Ocampos. O finał powalczy także Szachtar Donieck, który rozbił FC Basel 4:1.

Mecz miał jednostronny przebieg i wystarczy tylko spojrzeć w statystyki, by się o tym przekonać. Hiszpanie mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki (72% czasu gry) i zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki. A jednak to "Wolves" mogli wyjść na prowadzenie już w 13. minucie, ale Raul Jimenez zmarnował rzut karny.

Trudna przeprawa Cracovii i Piasta. Lech z dużym szczęściem w losowaniu Ligi Europy!

Sevilla atakowała, ale bramka strzeżona przez Rui Patricio była jak zaczarowana. Gdy wydawało się, że piłkarzy czeka dogrywka, do głosu doszedł Lucas Ocampos, który strzelił pięknego gola głową. "Wilki" próbowały rzucić się do ataku, ale mądrze grający Hiszpanie trzymali piłkę z dala od własnej bramki i utrzymały wynik do końca.

W drugim dzisiejszym ćwierćfinale Szachtar wygrał z FC Basel 4:1. Co ciekawe, wszystkie bramki dla ukraińskiej drużyny zdobyli Brazylijczycy (Junior Moraes, Taison, Alan Patrick i Dodo).

Co z przyszłością Valencii? Czemu Legia nie ogłasza Kapustki? Rivaldinho w Cracovii, Saief w Lechii, Turgeman w Krakowie?

W półfinale Sevilla zmierzy się z Manchesterem United, a Inter zagra z Szachtarem. Mecze zaplanowano na 16 i 17 sierpnia.