Piotr Zieliński

Autor: East News Piotr Zieliński

Piotr Zieliński MOCNO o odpadnięciu z Ligi Europy! „Jesteśmy w krytycznej sytuacji”

2021-02-25 23:01

SSC Napoli nieoczekiwanie pożegnało się z rozgrywkami Ligi Europy już na etapie 1/16 finału. Drużyna Piotra Zielińskiego nie sprostała hiszpańskiej Granadzie, ulegając w dwumeczu 2:3 (0:2 na wyjeździe i 2:1 u siebie). Ogromnego rozczarowania takim rezultatem nie krył reprezentant Polski, który w pomeczowym wywiadzie dla Sky Sports ocenił sytuację, w jakiej znajdują się obecnie „Partenopei”.

Drużyna spod Wezuwiusza do rywalizacji przeciwko Granadzie przystępowała w roli wyraźnego faworyta. W pierwszym spotkaniu górą byli jednak Hiszpanie, którzy wygrali 2:0 i na rewanż do Włoch udali się z solidną zaliczką. Już w 3. minucie spotkania Piotr Zieliński popisał się pięknym uderzeniem, zdobywając bramkę dającą nadzieję na awans. Nieco ponad 20 minut później wyrównał jednak Angel Montoro i sytuacja Napoli zrobiła się piekielnie ciężka. Ambitnie grającym gospodarzom udało się strzelić jeszcze bramkę autorstwa Fabiana Ruiza, ale do awansu było to zdecydowanie zbyt mało.

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Rozgoryczenia takim rezultatem nie krył reprezentant Polski. - Po pierwszej strzelonej bramce od razu musieliśmy ich zaatakować jeszcze bardziej. Strzelilibyśmy w końcu kolejną bramkę, gdyż byliśmy lepsi. Stracona bramka wszystko jednak skomplikowała. W drugiej połowie stworzyliśmy kilka okazji, żeby objąć prowadzenie, powiększyć przewagę i awansować do kolejnej rundy – skomentował 26-latek w rozmowie ze Sky Sports.

Grosicki SZCZERZE o swojej sytuacji. Wyjaśnia dlaczego NIE ZMIENIŁ klubu!

- Jest gorycz! Wszystkich zawodników, klubu, naszych kibiców. Niestety, nie udało nam się przejść tej rundy. Trzeba teraz myśleć o lidze i spróbować wywalczyć jak najlepszą pozycję, żeby wrócić do europejskich pucharów w przyszłym roku – dodał Zieliński.

Pomocnik „Biało-Czerwonych” skomentował także sytuację, w której znajduje się obecnie jego klub. -Znaleźliśmy się w sytuacji krytycznej. Musimy wygrywać mecze. Teraz została nam tylko walka o mistrzostwo Serie A i musimy dać z siebie wszystko. Gennaro Gattuso? Walczymy oczywiście również dla trenera. Jesteśmy wszyscy razem – zakończył „Zielek”.