Piotr Zieliński Napoli - Leicester

Autor: AP Photo Piotr Zieliński nie miał łatwo w meczu z Leicester

Piotr Zieliński zmiażdżony przez dziennikarzy. Włosi nie zostawili na nim suchej nitki

2021-09-17 11:28

W czwartkowy wieczór grali grupowi rywale Legii Warszawa. Na King Power Stadium zmierzyli się faworyci grupy C Ligi Europy – Leicester i Napoli. W drużynie gości od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński, który wraca do gry po kontuzji. Włoski zespół zremisował w Anglii 2:2, jednak Polak nie może zaliczyć tego występu do udanych. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego dosadnie ocenili jego popisy.

Legia Warszawa z ciekawością obserwowała czwartkowe wydarzenia w Leicester po bardzo ważnym zwycięstwie nad Spartakiem w Moskwie (1:0). To właśnie w centralnej Anglii miejscowe Leicester City podjęło przyjezdnych z Neapolu. Mimo prowadzenia 2:0, gospodarze nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca. Drużyna Napoli wyszarpała w końcówce remis, a podział punktów oznacza, że po pierwszej kolejce liderem grupy C jest Legia! Takie rozstrzygnięcie zaskakuje wielu kibiców, a włoskie media znalazły kozła ofiarnego w postaci Piotra Zielińskiego.

Czesław Michniewicz chwycił piwo i nie zamierzał się przejmować. Obrazek zobaczyły tysiące, nic się nie ukryło [WIDEO]

Piotr Zieliński może uznać 2021 rok za udany nie tylko na boisku. Pod koniec maja został ojcem, a w galerii poniżej możecie poznać jego żonę

Zieliński mocno krytykowany

Pomocnik reprezentacji Polski wraca do gry po przerwie spowodowanej urazem uda. Kontuzja ta wykluczyła go z wrześniowych meczów eliminacyjnych kadry przeciwko Albanii, San Marino i Anglii. Zieliński wrócił na boisko w ostatnią sobotę, gdy wszedł z ławki na końcowe 20 minut w spotkaniu przeciwko Juventusowi (2:1). W czwartkowym meczu Ligi Europy Polak wyszedł w podstawowym składzie, jednak jego występ skończył się po 64 minutach. Gdy zmieniał go Elif Elmas, Napoli przegrywało. Ostatecznie podopieczni Luciano Spallettiego zdobyli na wyjeździe punkt, ale to nie zmieniło opinii o występie reprezentanta Polski.

Fantastyczne wieści dla Arkadiusza Milika! Na ten moment czekał od wielu miesięcy

Zieliński, który w zeszłym sezonie był kluczowym zawodnikiem swojej drużyny, przywykł do dobrych ocen. Tym razem recenzje jego występu nie były kolorowe, a Polak został oceniony najniżej z zespołu. - Ewidentnie jest daleko od swojej najlepszej formy. Nie błyszczał jak zwykle, nie wykorzystał dobrej okazji w pierwszej połowie – taki komentarz zamieścił portal „Calciomercato.com”, który w dziesięciostopniowej skali ocenił Zielińskiego na 5. Tę samą notę 27-latek otrzymał od włoskiego Eurosportu.

Nieco łaskawsze dla Zielińskiego były portale „TuttoNapoli.net” oraz „Calcionews24.com”. Obie te redakcje oceniły polskiego pomocnika na 6, a gorzej wyglądały noty Kevina Malcuita czy Giovanniego di Lorenzo. - Wszystko robił dobrze, ale brakowało mu ostatniego podania. Wraz z upływem czasu stracił wyrazistość i został zmieniony – tak podsumowało jego występ „TuttoNapoli”.

Legia Warszawa - czy wyjdzie z grupy w Lidze Europy?