Kibice Manchesteru United zaatakowani przed finałem Ligi Europy w Gdańsku

i

Autor: Twitter/ polczyk_foto screen Kibice Manchesteru United zaatakowani przed finałem Ligi Europy w Gdańsku

Policja na tropie chuliganów po ataku na kibiców Manchesteru United. Zatrzymania kwestią czasu

2021-05-26 12:18

Wielkie święto piłkarskie w Gdańsku w postaci finału Ligi Europy rozpoczęło się od prawdziwego skandalu. Zebranych w Polsce kibiców Manchesteru United zaatakowali chuligani identyfikujący się w swoich okrzykach z Lechią Gdańsk. Całkowicie zdewastowali także jeden z lokali w centrum stolicy województwa pomorskiego, a następnie uciekli. Wkrótce spotka ich jednak kara. Na ich tropie jest już policja.

Zepsute święto

Finał Ligi Europy w Gdańsku miał się odbyć już w zeszłym roku, ale wtedy na przeszkodzie stanął oczywiście wybuch pandemii koronawirusa. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Do piłkarskiego święta w Polsce dojdzie w środowy wieczór. Niestety jednak nie wszyscy postanowili dostosować się do przyjaznej atmosfery płynącej z tego wydarzenia. Na przebywających w Polsce angielskich fanów Manchesteru United we wtorek napadli w centrum miasta chuligani, którzy w swych okrzykach identyfikowali się z Lechią.

Tak mieszka Robert Lewandowski na zgrupowaniu kadry - ZDJĘCIA!

Zdewastowali lokal

Zniszczenia, jakie pozostawili po sobie agresorzy, były ogromne. Na filmach zamieszczonych w mediach społecznościowych możemy ujrzeć między innymi całkowicie zdewastowany ogródek piwny. A przecież lokale dopiero co otworzyły się po wielu miesiącach przerwy wywołanych panującą pandemią koronawirusa... Patrzący na to zdarzenie z boku inni ludzie nie mogli uwierzyć, że chuligani dopuścili się tak paskudnego zachowania. Co gorsza przyniosło to także wstyd dla Polski w oczach międzynarodowej społeczności piłkarskiej.

Teraz konsekwencje

Jest zbrodnia, jest kara. Gdańska policja znajduje się na tropie chuliganów, którzy we wtorek dopuścili się napaści na kibiców Manchesteru United. - W czynności zaangażowani są policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Gdańsku, policjanci operacyjni oraz dochodzeniowo-śledczy. Mamy już pierwsze ustalania, prawdopodobnie będziemy publikować wizerunki osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Zatrzymania są tylko kwestią czasu - zdradza portalowi "Sportowe Fakty" Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze