Potworne sceny przed ważnym meczem. Dwóch kibiców ugodzonych nożem

2019-11-07 19:58 KG
Celtic Glasgow
Autor: East News Fani Celtiku Glasgow na meczu z Lazio

Niestety dalej wśród fanów piłki nożnej dochodzi do krwawych starć i zamieszek. Przed czwartkowym meczem w ramach Ligi Europy pomiędzy Lazio Rzym a Celticiem Glasgow dwóch kibiców szkockiej drużyny zostało rannych po dźgnięciu nożem. Sprawę bada rzymska policja. Kibice Celtiku wylądowali w szpitalu, lecz zdrowiu obu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem obok jednego z barów przy Piazza Beniamino Gigli w Rzymie. To właśnie tam przed czwartkowym spotkaniem rozgrzewali się kibice Celtiku. Początkowo doszło do szamotaniny między fanami obu ekip, po czym jeden z ultrasów Lazio wyciągnął nóż i dźgnął Szkotów. Poszkodowanymi są 52-letni oraz 35-letni kibice. Policja ze stolicy Włoch będzie miała co robić. Już wcześniej zostali poinformowani o przyjeździe pierwszych fanów z Wysp. W czwartek na Stadio Olimpico ma być ich dziewięć tysięcy.

Sprawa wydaje się być poważna. Już dwa tygodnie temu, podczas pierwszego starcia tych ekip w Glasgow, było gorąco. Meczowi towarzyszyły kontrowersyjne śpiewy oraz okrzyki. Sprawą zajęła się UEFA. Swoje niezadowolenie zaistniałą sytuacją wyraziła na Twitterze Virginia Raggi, burmistrz Rzymu, która potępia takie zachowanie. - W sporcie nie może być miejsca na przemoc. Ostatnie sytuacje, które miały miejsce w Rzymie, są niedopuszczalne. To nie jest piłka nożna - grzmi burmistrz. Obie drużyny spotykają się w ramach czwartej kolejki Ligi Europy. Dwa tygodnie temu w Glasgow miejscowi wygrali 2:1.