Policjant dopuścił się zabójstwa byłego piłkarza? Ważny przełom w sprawie śmierci byłego zawodnika Manchesteru City

2019-11-07 19:29 KG
Dalian Atkinson
Autor: East News Pogrzeb Daliana Atkinsona

Do prawdziwej tragedii doszło w brytyjskiej miejscowości Telford w 2016 roku. Do domu Daliana Atkinsona, została wezwana policja. Interwencja służb zakończyła się śmiercią byłego piłkarza, po użyciu paralizatora przez funkcjonariuszy. Przez trzy lata prokuratura badała okoliczności zdarzenia. Teraz poznaliśmy wynik ich pracy. Jeśli oskarżycielom uda się utrzymać akt oskarżenia, może dojść do przełomu.

Zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci byłego piłkarza West Hamu, czy Manchesteru City. W wyniku rażenia paralizatorem doszło u Atkinsona do zatrzymania akcji serca. Po przewiezieniu do szpitala i blisko półtoragodzinnej reanimacji, piłkarz zmarł. Dwóch policjantów, którzy feralnego wieczora brali udział w interwencji usłyszeli zarzuty. Jeden z nich będzie odpowiadać przed sądem za zabójstwo, drugi o napaść powodującą uszkodzenie ciała. - Ta decyzja została podjęta po starannym przejrzeniu wszystkich dowodów. Wszczęto postępowanie karne przeciwko dwóm policjantom, którzy mają prawo do rzetelnego procesu - twierdzi prokuratura.

Policjanci zostali wezwani do domu sportowca przez sąsiadów. Atkinson miał być tego wieczora agresywny i grozić swojemu ojcu. Funkcjonariusze użyli paralizatora, nie wiedząc, że Anglik ma problemy z sercem, przez co potem zmarł w karetce. Bliscy piłkarza nie ukrywają radości z postępów w sprawie, choć według nich śledztwo trwało za długo.

Tożsamość oskarżonych policjantów jest tajna. Jedynie co udało się ustalić brytyjskim mediom to wiek i płeć podejrzanych. W akcji brał udział ponad 40-letni policjant, a towarzyszyła mu ponad 30-letnia funkcjonariuszka. - To prawdopodobnie pierwszy przypadek w Wielkiej Brytanii, gdy oficer policji został oskarżony o zabójstwo ze względu na użycie paralizatora - czytamy w "Daily Mail". Dalian Atkinson urodził się w 1968 roku. Grał m.in. w Realu Sociedad, Aston Villi, Fenerbahce Stambuł i Manchesterze City. Karierę zakończył w 2001 roku. W dniu śmierci miał 48 lat.

Najnowsze