Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

wymowne słowa

Robert Lewandowski bez ogródek o Barcelonie po odpadnięciu z Ligi Europy! Dosadny komentarz o poziomie gry, tak uważa

2023-02-24 12:01

Niestety dla Roberta Lewandowskiego oraz fanów Barcelony, ekipa z Hiszpanii pożegnała się z Ligą Europy już na fazie 1/16 finału, przegrywając w dwumeczu z Manchesterem United 3:4. Po zakończonym spotkaniu rewanżowym na Old Trafford, kapitan reprezentacji Polski miał okazję obszernie opowiedzieć, jak zapatruje się na projekt trenera Xaviego i jak ocenia poziom, który zaprezentowała jego drużyna.

Kiedy tylko FC Barcelona trafiła na Manchester United w losowaniu par 1/16 finału Ligi Europy jasne było, że spotkania na Camp Nou oraz Old Trafford wzbudzać będą ogromne emocje i w istocie tak właśnie było. Ostatecznie jednak, w dwumeczu lepsza okazała się ekipa z Anglii, która wygrała 4:3 i awansowała do 1/8 finału kosztem drużyny Roberta Lewandowskiego. Po odpadnięciu z Ligi Europy, kapitan reprezentacji Polski miał okazję udzielić obszernego wywiadu platformie "Viaplay", gdzie ocenił grę swojej drużyny oraz cały projekt Barcelony, w którym uczestniczy. 

Wymowny komentarz Roberta Lewandowskiego po porażce z Manchesterem United. Ważne słowa gwiazdora Barcelony

Po tym, jak FC Barcelona odpadła z Ligi Europy już na etapie 1/16 finału, na ekipę z Camp Nou spadła ogromna krytyka, w tym oczywiście również na Roberta Lewandowskiego. Napastnik "Dumy Katalonii" uważa jednak, że gra jego drużyny znacząco poprawiła się względem chociażby tego, co Barcelona prezentowała jesienią w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski bez ogródek o Barcelonie po odpadnięciu z Ligi Europy! Dosadny komentarz o poziomie gry, tak uważa

Przychodząc tu wiedziałem, że trzeba cierpliwości. To nie jest tak, że wszystko będzie funkcjonowało (…) Ja nie oczekiwałem, że w miesiąc, dwa, czy pół roku ta drużyna nagle zmieni się tak, że wszystko będzie funkcjonowało jak trzeba. Mamy młody zespół, który się rozwija, przechodzi transformację i z każdym miesiącem to widać. Oczywiście, w takich meczach jak dzisiaj brakuje czegoś jeszcze, ale poziom zdecydowanie nie był na czwartkowy wieczór, tylko wtorkowy i środowy. - stwierdził do zakończeniu spotkania na Old Trafford Robert Lewandowski rozmawiając z "Viaplay" chwaląc swoją drużynę za styl i walkę w pojedynkach z Manchesterem United.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Listen on Spreaker.
Najnowsze