IFK Goteborg - Śląsk Wrocław

Autor: CYFRA SPORT IFK Goteborg - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław łatwo przegrał z IFK Goteborg. Koniec marzeń o Lidze Europy

2015-07-23 23:04

IFK Goteborg - Śląsk Wrocław 2:0 w 2. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Śląsk Wrocław żegna się z Ligą Europy. Polscy kibice z pewnością liczyli na inny wynik, ale taki jest sport. Zazwyczaj wygrywa lepszy i tak było też w tym przypadku. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wyglądali nieźle tylko do straty pierwszej bramki. Od tego momentu Goteborg przejął inicjatywę i już do końca meczu nie odpuścił.

IFK Goteborg - Śląsk Wrocław 2:0 - takim wynikiem zakończyło się rewanżowe spotkanie obu drużyn. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie zasłużyli na awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Rywale ze Szwecji nie byli może dużo lepsi, jednak ich umiejętności wystarczyły na ogranie wrocławian. Tego nie było jednak widać w pierwszej połowie. To goście ze Śląska mieli lepsze okazje i przy lepszej grze napastników, mogli objąć prowadzenie.

Śląsk Wrocław odpadł z walki o Ligę Europy

Po 135 minutach dwumeczu nadal utrzymywał się stan 0:0 i wydawało się, że do wyłonienia lepszego potrzebna będzie dogrywka. Nic z tych rzeczy. Piłkarze Goteborga wzięli los we własne ręce i w drugiej odsłonie rewanżu zadali dwa, śmiertelne ciosy. Pierwszy padł po fatalnym błędzie Pawła Zielińskiego, który w dziecinny sposób stracił piłkę na własnej połowie. Ta sytuacja załamała przyjezdnych.

Z biernej postawy polskie ekipy skorzystali gospodarze, strzelając gola na 2:0 i rozstrzygając losy awansu. Porażka Śląska Wrocław oznacza, że w europejskich pucharach zostały nam już tylko dwie drużyny: Lech Poznań i Legia Warszawa.

IFK Goteborg - Śląsk Wrocław: wynik 2:0

IFK Goteborg - Śląsk Wrocław: 2:0 (0:0)
Bramki: Engvall 54, Boman 59

Goteborg: Alvbage – Salomonsson, Bjarsmyr, Rogne, Aleesami – Rieks, Eriksson, Svensson, Ankersen, Boman (79. Smedberg-Dalence) – Engvall (87. Pettersson)

Śląsk: Pawełek - Zieliński (88. Machaj), Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hateley, Hołota - Pich, Grajciar (68. Biliński), Paixao (76. Gecov) - Kiełb

Żółte kartki: Zieliński, Dudu, Kokoszka, Gecov.