Surowe komentarze Rosjan po wygranej Legii. Nie zgadniecie jak określili grę mistrza Polski

2021-09-15 21:18
Mecz Spartak - Legia
Autor: AP Photo/Pavel Golovkin Mecz Spartak - Legia

Legia odpierała ataki Spartaka, a w doliczonym czasie zadała decydujący cios. Dynamicznym rajdem lewą stroną popisał się Ernest Muci. Akcję Albańczyka zakończył Lirim Kastrati, który z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. W ten sposób Legia wygrała 1:0 ze Spartakiem w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Jednak rosyjskie media surowo oceniają występ mistrza Polski, a jeszcze ostrzej komentują postawę gospodarzy.

Jako katastrofę określa rosyjski portal Sport Express porażkę moskiewskiego Spartaka z Legią Warszawa w meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. - Nie ma usprawiedliwienia - ocenia komentator, bowiem jego zdaniem Legia jest obecnie "nijaka" i "szara". - Przez większą część meczu wydawało się, że z taką Legią Spartak może przegrać tylko przez przypadek, niezwykły zbieg okoliczności - ocenia Sport Express. Wypomina drużynie z Warszawy, że zajmuje 16. miejsce w ekstraklasie i ten wynik "odzwierciedla realny stan" polskiego klubu. Zdaniem komentatora, Legia jest obecnie "nijaka", a poszczególni piłkarze Spartaka są lepsi niż jej gracze. Niemniej, "w ostatnich 20 minutach Legia okazała się szybsza, dokładniejsza i konkretniejsza" - przyznaje Sport Express. Portal ostrzega, że po tego rodzaju przegranych pojedynkach "nie ma odwrotu". - Po meczu z FK Chimki w lidze rosyjskiej wszyscy niemal mówili, że spotkania z Legią i CSKA będą decydujące, jednak wygrana z FK Chimki nie była początkiem ozdrowienia, a konwulsjami przedśmiertnymi - podsumowuje komentator.

Michniewicz szczerze o występie ze Spartakiem. To zadecydowało o triumfie Legii

W podobnym tonie opisuje wynik środowego pojedynku portal Championat.com, który przypomina, że po meczu z FK Chimki "pojawiła się słaba nadzieja", że Spartak "zdrowieje". Właściciel klubu Leonid Fiedun przed środowym meczem żądał, "by zmyć hańbę z 2011 roku" (czyli przegraną Spartaka z Legią - PAP), jednak "drużyna go nie posłuchała" - relacjonuje rosyjski portal. Analizując przebieg meczu komentator ocenia, że Spartak wyraźniej demonstrował chęć kontrolowania piłki i stworzył sporo "nie całkowitych okazji, ale połowicznych, chociażby do jednego gola". - 0:1. Spartak znów przegrywa z Legią, ulegając w ostatnich minutach. To trochę dziwna porażka, ale klasyczna, zarówno dla Spartaka, jak i ogółem dla rosyjskich klubów w Europie - podsumowuje Championat.com.

Michniewicz po sukcesie Legii w Moskwie. „Kastrati jest jak...” Co za słowa!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze