Arkadiusz Milik

Autor: East News Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik strzelił PIĘKNEGO GOLA, lecz Ajax Amsterdam odpadł z walki o Ligę Mistrzów [WIDEO]

2015-08-05 15:33

Arkadiusz Milik strzelił fantastyczną bramkę z woleja i zaliczył asystę w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jednak nawet dobra postawa napastnika reprezentacji Polski nie pomogła Ajaxowi Amsterdam, który odpadł w rywalizacji z Rapidem Wiedeń. Na osłodę wicemistrzom Holandii pozostała gra w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

W pierwszym spotkaniu w Wiedniu wszystko układało się po myśli Holendrów, którzy do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Ostatecznie Rapid zremisował z Ajaxem 2:2, lecz wydawało się, że sprawa awansu rozstrzygnie się na Amsterdam Arena.

Zobacz: Arkadiusz Milik najlepszym asystującym eliminacji do Euro: Maestro, idol, lider, ikona król!

Jednak w rewanżowym spotkaniu kibice wicemistrza Holandii przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ich ulubieńcy schodzili do szatni przegrywając 0:2. Wprawdzie w 52. minucie Arkadiusz Milik popisał się kapitalnym strzałem z woleja przywracając nadzieję na udział w decydującej rundzie o Ligę Mistrzów, a później do wyrównania doprowadził Nemanja Gudelj. To wszystko okazało się za mało, ponieważ w 77. minucie nadzieje Ajaxu rozwiał 20-letni Schaub strzelając decydującego gola na wagę awansu Austriaków. Na pocieszenie podopiecznym Franka de Boera zostaje walka o fazę grupową Ligi Europy. Holendrzy zagrają w 4. rundzie eliminacji tych rozgrywek.