Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain

Autor: Pool Reuters/Associated Press/East News Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain

Atalanta Bergamo - PSG: Wielkie emocje w końcówce! Faworyt awansował rzutem na taśmę [WYNIK]

2020-08-12 22:53

Piłkarze Paris Saint-Germain awansowali do półfinału Ligi Mistrzów! Mecz z Atalantą Bergamo, grającą bez swojej największej gwiazdy, czyli borykającego się z depresją Josipa Ilicicia, przyniósł ogromne emocje. Szczególnie w ostatnich minutach. Paryżanie długo przegrywali 0:1, jednak zdołali odwrócić losy rywalizacji i ostatecznie wygrali 2:1! To koniec pięknego snu dla piłkarzy z Bergamo...

Atalanta Bergamo to jedna z największych niespodzianek tego sezonu w Lidze Mistrzów. Pomimo fatalnego startu (0:4 z Dinamem Zagrzeb, 1:2 z Szachtarem Donieck i 1:5 z Manchesterem City) wyszła z grupy, po czym wyeliminowała Valencię w 1/8 finału. - Pokazaliśmy, że drużyna bez większego doświadczenia w europejskich pucharach może sobie dobrze radzić - zauważył trener Gian Piero Gasperini.

Skrót meczu Atalanta Bergamo - PSG [WIDEO]

Paryżanie byli w innej sytuacji. Dla drużyny z wielkimi gwiazdami i ogromnym budżetem każdy inny wynik niż wyeliminowanie Atalanty Bergamo byłby ogromnym rozczarowaniem. - To nie będzie łatwe spotkanie. Czeka nas duże wyzwanie - ostrzegał trener PSG Thomas Tuchel i miał rację.

KORONAWIRUS w PSG! Klub potwierdził

Pierwsza połowa była wyrównana, obie drużyny miały swoje sytuacje. Niespodziewanie wynik otworzyli Włosi za sprawą Mario Pasalicia, który pokonał Keylora Navasa strzałem z pierwszej piłki w 27. minucie! W PSG najwięcej zamieszania robił Neymar. Brazylijczyk miał jednak fatalnie ustawiony celownik i nie potrafił wykorzystać nawet sytuacji sam na sam. Po przerwie tempo nadal było wysokie, sporo ożywienia w szeregach PSG wprowadził Kylian Mbappe, jednak na gole trzeba było poczekać do ostatnich minut... Kiedy wydawało się, że piłkarze z Bergamo będą świętować awans, PSG za sprawą Marquinhosa i Erica Maxima Choupo-Motinga odwróciło losy meczu!

Piłkarze PSG zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów, gdzie zagrają ze zwycięzcą pary RB Lipsk - Atletico Madryt. Mecz odbędzie się 18 sierpnia.

Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain 1:2 (1:0)

Bramki: Pasalić 27 - Marquinhos 90, Choupo-Moting 90+3

Atalanta: Marco Sportiello - Rafael Toloi, Mattia Caldara, Berat Djimsiti (60. Jose Luis Palomino) - Hans Hateboer, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens (82. Timothy Castagne) - Mario Pasalić (70. Luis Muriel), Duvan Zapata (82. Jacopo Da Riva), Alejandro Gomez (59. Rusłan Malinowski)

PSG: Keylor Navas (79. Sergio Rico) - Thilo Kehrer, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Ander Herrera (72. Leandro Paredes), Marquinhos, Idrissa Gueye (73. Julian Draxler) - Pablo Sarabia (60. Kylian Mbappe), Mauro Icardi (80. Eric Maxim Choupo-Moting), Neymar