Autor: AP PHOTO Bayern Monachium - Manchester United

Liga Mistrzów

Festiwal bramek na Alianz Arena! Bayern Monachium lepszy od Manchesteru United, ogromne emocje

2023-09-20 22:55

To miało być prawdziwe piłkarskie święto patrząc przez pryzmat wielkich klubów, jakimi są Bayern Monachium oraz Manchester United. Podopieczni Erika ten Haga już przed spotkaniem byli skazani na porażkę, wbrew pozorom to "Czerwone Diabły" lepiej wyglądały w pierwszych kilkunastu minutach. Czar prysł po strzale Leroya Sane i ogromnym błędzie Andre Onany. Pięć minut później Serge Gnabry strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza angielskiego klubu. W drugiej części spotkania kibice Manchesteru United mieli minimalne nadzieje po trafieniu Rasmusa Hojlunda, jednak po chwili szwedzki sędzia wskazał na "jedenastkę" dla Bayernu Monachium po zagraniu ręką przez Christiana Eriksena. Rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę kontaktową strzelił Casemiro, jednak podopieczni ten Haga nie zdołali doprowadzić do remisu, ponieważ w doliczonym czasie gry Mathys Tel podwyższył na 4:2. Przed samym końcem na 4:3 strzelił ponownie Casemiro.

Bayern Monachium - Manchester United 4:3 (2:0)

Bramki: Sane (28'), Gnabry (32'), Hojlund (49'), Kane (53'), Casemiro (88'), Tel (90+2'), Casemiro (90+4')

Kartki: żółte: Martinez

Bayern Monachium: Ulreich - Laimer, Upamecano, Kim, Davies - Kimmich, Goretzka - Sane (Tel 87'), Musiala (Choupo-Moting 75'), Gnabry (Coman 63') - Kane (Muller 87')

Manchester United: Onana - Dalot, Lindelof, Martinez, Reguilon - Casemiro, Eriksen (McTominay 74') - Pellistri (Garnacho 81), Fernandes, Rashford - Hojlund (Martial 81')

Witamy w relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów! Bayern Monachium podejmuje na własnym stadionie Manchester United. Początek o godzinie 21:00. Zapraszamy!

Za niespełna 15 minut rozpocznie się prawdziwe danie główne tej kolejki Ligi Mistrzów!

W takim zestawieniu rozpocznie to spotkanie Manchester United!

Drużyna gospodarzy tak rozpocznie pierwszą połowę!

Obie ekipy za chwilę pojawią się na murawie.

Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

Glenn Nyberg arbitrem głównym tego spotkania.

1'

Zaczynamy!

1'

Spokojnie od własnej bramki rozgrywają piłkę piłkarze Bayernu.

3'

Gospodarze ruszyli do przodu, ale ich zapędy od razu zostały zażegnane przez defensywę Manchesteru United.

5'

Co za szansa dla Manchesteru United! Ulreich wybija piłkę na rzut rożny! Przecież to była 100% okazja!

6'

Kibice oraz piłkarze Bayernu mogą odetchnąć z ulgą.

8'

Tempo gry na razie może zadowolić fanów obu ekip.

10'

Rzut rożny dla Manchesteru nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką Ulreicha, który pewnie wybił futbolówkę poza pole karne.

13'

"Czerwone Diabły" na razie prezentują się lepiej i stwarzają niebezpieczne okazje pod bramką Ulreicha.

16'

Rzut wolny niedaleko blisko pola karnego Bayernu.

16'

Nic poważnego z tego nie wynikło.

19'

Zespół Erika ten Haga niespodziewanie lepiej prezentuje się od początku tego spotkania.

21'

Rzut rożny dla Bayernu, wybija Onana. Drugi korner z rzędu dla klubu z Bawarii i tym razem pewnie łapie golkiper Manchesteru United.

25'

Bayern zaczął przejmować inicjatywę. Gospodarze coraz odważniej wychodzą do przodu.

28'

Manchester United zamknięty na własnej połowie. GOOOOOOOOOOOOOOOL! Onana zalicza ogromny błąd po strzale Sane!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gnabry! Bayern robi co chce pod bramką Onany!

34'

Manchester United prezentował się bardzo dobrze, ale wystarczyły dwie akcje Bayernu, aby ugasić zapał podopiecznych ten Haga.

37'

Fernandes próbował strzelić z dystansu, jednak po jego strzale piłka poleciała daleko nad bramką!

40'

Piłkarze Bayernu uspokoili grę i widać, że kontrolują w pełni to spotkanie.

42'

Bayern za wszelką cenę chce podwyższyć wynik, aby zmiażdżyć rywali.

45'

Reguilon podał do Hojlunda, jednak pewnie wyłapuje piłkę Ulreich. Zero zagrożenia.

45+1'

Koniec pierwszej połowy! Piłkarze Manchesteru United muszą być bardziej skuteczni w drugiej części spotkania, aby nawiązać walkę o punkty.

Przez taki błąd Onany wpadła pierwsza bramka.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Manchester United na razie pożarty na stadionie w Monachium. "Czerwone Diabły" zaprezentowały się z dobrej strony przez kilkanaście minut, a później to Bayern przejął inicjatywę.

49'

Przed dużą szansą był teraz Fernandes, ale Kim pewnie wybił piłkę za końcową linię.

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Hojlund!!!

50'

Mecz może nabrać rumieńców po bramce kontaktowej Manchesteru United.

52'

Sędzia sprawdzi, czy powinien być rzut karny po ręce Eriksena.

53'

Rzut karny dla Bayernu.

53'

Pewne trafienie Harrego Kane'a!

55'

Prawdziwy festiwal bramek na stadionie w Monachium!

56'

Musiala był bliski szczęścia! Słupek ratuje Onane!

59'

Kolejna groźna okazja Bayernu, jednak tym razem Martinez wyszedł zwycięsko w tej sytuacji.

60'

Reguilon przed szansą, ale jego strzał daleko od bramki Ulreicha.

63'

Pierwsza zmiana w Bayernie Monachium. Coman zastępuje Gnabry'ego.

65'

Sane oddaje strzał, a Onana wybija piłkę tuż przed siebie. Na szczęście dla United nikt nie dopadł do futbolówki z ofensywy Bayernu.

Tak wyglądało trafienie Manchesteru United, a po chwili wykorzystany karny Harrego Kane'a.

71'

Każdy atak Manchesteru United jest skutecznie zatrzymywany przez Bayern Monachium.

76'

Ostatni kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Patrząc na to co się dzieje na murawie można dopisać Bayernowi trzy punkty, jednak ja mawia klasy "dopóki piłka w grze".

80'

Bayern Monachium w natarciu! Po strzale Comana broni Onana.

83'

Świetnie ograł Casemiro Choupo-Moting, jednak jego strzał pewnie wyłapał Onana.

86'

Gospodarze podają piłkę od nogi do nogi pod własną bramką. Po chwili akcja przenosi się pod pole karne Manchesteru United, jednak faul w ataku udaremnia te zapędy.

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CASEMIRO na raty, ale pokonuje Ulreicha!

90+1'

Rzut wolny dla Manchesteru United z niebezpiecznej strefy. Wrzutka Fernandesa, ale Upamecano szybko wyjaśnił tę sytuację wybijając piłkę.

90+2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! TEL wszedł dopiero na murawę i od razu wpisuje się na listę strzelców!

90+4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Casemiro!

90+5'

Sędzia zakończył to spotkanie, co za emocje!

To już wszystko na dziś z naszej strony! Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Wszyscy piłkarscy kibice doczekali się początku prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Bayern Monachium w pierwszym spotkaniu zmierzy się z klubem, który ma równie bogatą historię, czyli Manchester United. Podopieczni Erika ten Haga są skazani na pożarcie w tym meczu, ponieważ z wielu zawodników nie może skorzystać szkoleniowiec, a poza tym w ostatnich dwóch spotkaniach musieli uznać wyższość rywali: Arsenalu oraz Brighton. Bayern o wiele lepiej prezentuje się w rozgrywkach Bundesligi. Klub z Bawarii jeszcze w tym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania ligowego.