Borussia - Malaga

Autor: archiwum se.pl

BORUSSIA - MALAGA. Borussia w półfinale LM po dramatycznej końcówce!

2013-04-10 11:09

Mistrzowie Niemiec w 90. minucie przegrywali jeszcze z Malagą 1:2 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału i byli za burtą Ligi Mistrzów. Jednak nagle stało się coś nieprawdopodobnego. Piłkarze Borussii nie poddali się. W końcówce zadali dwa ciosy, wygrywając 3:2. Dortmund awansował do półfinału Champions League!

To było spotkanie pełne dramaturgii, bo Malaga nie zamierzała się w Dortmundzie bronić. Trybuny ucichły w 25. minucie, gdy Joaquin wykorzystał błąd niemieckiej obrony. To był najgroźniejszy piłkarz rywali, bo jeszcze przed przerwą mógł zdobyć kolejną bramkę. Choć Borussia przegrywała, to jeszcze w pierwszej połowie zdołała wyrównać. W 40. minucie Marco Reus zagrał piętą do Roberta Lewandowskiego, który oszukał trzech obrońców i strzelił obok bramkarza Malagi. To było szóste trafienie napastnika reprezentacji Polski w tej edycji Ligi Mistrzów. Po przerwie strzał "Lewego" zza pola karnego pewnie wyłapał Caballero.

Trzeba przyznać, że Dortmund miał wiele szczęścia, a dwukrotnie genialnym refleksem popisał się Roman Weidenfeller. W 82. minucie Malaga strzeliła gola na 2:1, ale jej piłkarz był na spalonym. W tym momencie wydawało się, że jest już po spotkaniu, że Borussia odpada z Ligi Mistrzów. Nic z tego! Najpierw Reus, a po chwili Santana wprowadzili kibiców mistrza Niemiec w stan euforii. Borussia w półfinale Ligi Mistrzów! Najważniejsze, że udział w tym sukcesie mają reprezentanci Polski: Lewandowski i Piszczek zagrali po 90 minut, a Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 72. minucie.

Rewanżowe mecze 1/4 finał LM

Borussia - Malaga 3:2 (Lewandowski 40. min, Reus 90. min, Santana 90. min - Joaquin 25. min, Eliseu 82. min) Awans: Borussia

Galatasaray - Real 3:2 (Eboue 57. min, Sneijder 70. min, Drogba 72. min - Ronaldo 7. min i 90. min) Awans: Real