Finał Ligi Mistrzów zmieni gospodarza?! To może być doskonała wiadomość dla... Polaków!

2020-05-30 9:04 JWa
Liga Mistrzów, piłka
Autor: East News Liga Mistrzów, piłka

Liga Mistrzów w sezonie 2019/20 jest naznaczona pandemią koronawirusa. UEFA musiała przerwać te prestiżowe rozgrywki, gdy na Starym Kontynencie lawinowo odnotowywano kolejne zachorowania na COVID-19. Federacja chce doprowadzić jednak zmagania do końca w sierpniu. Pierwotnie finał miał odbyć się w Stambule, ale wszystko wskazuje na to, że lokalizacja zostanie zmieniona. Głównymi kandydatami na jego organizację są dwa kraje.

Od kilku tygodni UEFA myśli, jak doprowadzić do końca zmagania w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Działacze europejskiej federacji rozmawiają i konsultują swoje pomysły z władzami krajowych związków i wydaje się, że konsensus jest już bliski. Według informacji przekazanych przez Onet, UEFA zamierza dokończyć organizowane przez siebie rozgrywki w sierpniu, a formuła finału może być niespotykana. Poważnie rozważany jest bowiem pomysł Final Four, gdzie w turnieju zmierzyłyby się cztery najlepsze ekipy w całym sezonie LM i LE. Nie wiadomo jednak, gdzie odbędą się decydujące spotkania.

Rusza nowy program Super Expressu i se.pl - "Super Sport"! Czas na WIELKI POWRÓT Ekstraklasy [WIDEO]

Pierwotnie finał Ligi Mistrzów miał odbyć się w Stambule. Tureckie władze nie chcą jednak w dobie kryzysu wykładać ogromnych pieniędzy na organizację sportowego wydarzenia, tym bardziej jeśli okaże się, że decydujący o trofeum mecz odbędzie się bez udziału publiczności, co jest wielce prawdopodobne. W tej sytuacji UEFA poszukuje już nowych kandydatów. Spekuluje się, że wyścig o finał stoczą dwa kraje.

Znany sędzia był HERSZTEM prostytutek?! Podejrzenia są PORAŻAJĄCE

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Chodzi o Niemcy i Portugalię. Jeśli finał odbyłby się jednak z kibicami na trybunach, to wielkie święto za naszą zachodnią granicą przyciągnęłoby na trybuny zapewne również fanów z Polski. Ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej w połowie czerwca. Wtedy bowiem zaplanowano spotkanie władz UEFA, na którym ma wykrystalizować się ostateczny plan dokończenia europejskich rozgrywek. Dowiemy się zapewne także czy finał Ligi Europy zostanie rozegrany zgodnie z planem w polskim Gdańsku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze