Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony?! Decyzja ma zapaść w środę

2021-05-10 16:23 Piotr Mika PAP
Liga Mistrzów, puchar, Puchar Ligi Mistrzów
Autor: East News Puchar dla zwycięzcy Ligi Mistrzów

Brytyjska stacja telewizyjna BBC przekazała, że w środę 12 maja ma zapaść decyzja w sprawie ewentualnego przeniesienia finału Ligi Mistrzów. Pierwotnie miał on odbyć się 29 maja w Stambule, jednak sytuacja pandemiczna w Turcji znów stała się trudna i możliwe, że UEFA będzie chciała zmienić lokalizację najważniejszego meczu w sezonie klubowym. W finałowym starciu zmierzą się dwa kluby z Anglii – Manchester City i Chelsea – i nie wykluczone, że to właśnie tam zostanie rozegrane to spotkanie.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 w Turcji sprawiła, że Wielka Brytania wpisała ten kraj na "czerwoną listę", co znacznie utrudnia podróżowanie i wymaga odbycia 10-dniowej kwarantanny. Brytyjski rząd zaapelował już do kibiców, aby nie jechali do Stambułu na finał 29 maja. O przeniesienie meczu do UEFA zwrócił się w ubiegłym tygodniu premier Boris Johnson. W poniedziałek piłkarska centrala prowadzi w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami brytyjskich władz.

Także podróż ze Szwajcarii, gdzie znajduje się siedziba UEFA, wymaga 10-dniowej kwarantanny w Anglii, ale agencja Associated Press poinformowała, iż pracownicy UEFA są na liście wyjątków i nie będą musieli spełniać tego wymagania podczas finałów mistrzostw Europy, które rozpoczynają się 11 czerwca.

Z informacji przekazanych przez BBC wynika, że finał Ligi Mistrzów może zostać przeniesiony do Londynu. To rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze zarówno dla obu drużyn, jak i ich fanów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze