Robert Lewandowski

Autor: EastNews Robert Lewandowski

GOL Lewandowskiego z Chelsea! Polak przełamał klątwę!

2020-02-25 22:46

Robert Lewandowski na swoją bramkę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów musiał czekać bardzo długo. A dokładnie 672 minuty. Oczekiwanie zakończyło się w spotkaniu 1/8 finału Champions League, w której Bayern Monachium mierzył się na wyjeździe z Chelsea Londyn. Polak zdobył gola na 3:0, który zdecydowanie przybliżył Bawarczyków do awansu do ćwierćfinału.

Po ostatnim ligowym spotkaniu w wykonaniu Bayernu, kibice z Monachium mogli mieć powody do obaw przed wtorkową rywalizacją. Mistrzowie Niemiec z Paderborn zagrali słabo, ale jak się okazało była to jedynie zasłona dymna. W rywalizacji z Chelsea Bayern od początku był stroną dominującą, choć w pierwszej połowie nie przełożyło się to na bramki.

Zmieniło się to po zmianie stron, a znaczny udział w bramkach Bayernu miał Robert Lewandowski. Reprezentant Polski najpierw dwukrotnie asystował przy golach Serge'a Gnabry'ego, a następnie sam wpisał się na listę strzelców. Uczynił to w 76. minucie rywalizacji, co oznacza że na bramkę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów czekał blisko 700 minut. Ostatni raz "Lewy" gola w wiosennej części tych rozgrywek zdobył w lutym 2018 roku.