Autor: Cyfrasport Jagiellonia - Bodo/Glimt RELACJA NA ŻYWO: Mistrz Polski gra w eliminacjach Ligi Mistrzów z mistrzem Norwegii! WYNIK LIVE 7.08.2024

El. Ligi Mistrzów

Samobój rozstrzygnął mecz Jagiellonia - Bodo/Glimt. Trudna sytuacja mistrzów Polski przed rewanżem [ZAPIS RELACJI]

2024-08-07 22:42

Jagiellonia Białystok nieudanie rozpoczęła dwumecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z norweskim Bodo/Glimt. Faworyzowany mistrz Norwegii wygrał w stolicy Podlasia 1:0 po samobójczym trafieniu Adriana Diegueza z 58. minuty. Przez cały mecz to goście nadawali tempo i utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali większego zagrożenia. Tym bardziej szkoda straconej bramki, która skomplikowała sytuację Jagiellonii przed rewanżem na wyjeździe. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z tego meczu.

Jagiellonia - Bodo/Glimt 0:1 (0:0)

Bramki: Dieguez (58' - sam.)

Kartki: Nene, Moutinho - Moe

Jagiellonia: Abramowicz - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Moutinho - Marczuk, Nene (72', Kubicki), Romanczuk, Hansen (69', Miki Villar) - Imaz - Pululu (80', Diaby-Fadiga)

Bodo: Haikin - Sjovold, Gundersen, Moe (85', Bjortuft), Bjorkan - Evjen, Berg, Saltnes (46', Fet) - Maatta (71', Sorli), Hogh (71', Kapskarmo), Hauge

22:40

To także koniec naszej relacji! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na Sport.se.pl!

22:38

KONIEC MECZU! Jagiellonia przegrała 1:0 i przed rewanżem w Norwegii jest w trudnej sytuacji.

90+5'

Ostatnia minuta meczu!

90+3'

Uffff! Jagiellonia fatalnie straciła piłkę po własnym rzucie rożnym i Bodo wyprowadzało groźną kontrę. Świetny powrót Marczuka, który zażegnał niebezpieczeństwo!

90+2'

Marczuk wycofał piłkę do Imaza w polu karnym, ale jego strzał został zblokowany! Tylko rzut rożny.

90+1'

5 doliczonych minut! Tyle ma Jagiellonia, aby odwrócić wynik.

89'

Było gorąco w polu karnym mistrza Polski! Piłkarz Bodo wjechał z piłką pod samą bramkę, ale zamiast strzału szukał dogrania i ułatwił interwencję obrońcom.

88'

Wydawało się, że Jagiellonia zagrozi rywalowi, ale w kluczowym momencie Marczuk stracił piłkę.

85'

Jeszcze jedna zmiana gości - Bjortuft za kontuzjowanego Moe.

83'

Kapitan Bodo - Moe - usiadł na murawie i jest mu udzielana pomoc medyczna.

81'

I Diaby-Fadiga już w pierwszym kontakcie z piłką stworzył zagrożenie w polu karnym! Oddał strzał głową po dośrodkowaniu, ale obok słupka.

80'

Ostatnia zmiana w Jagiellonii - Diaby-Fadiga za Pululu.

79'

Ufff, Sorli nie trafił czysto w piłkę i Abramowicz pewnie wyłapał ten strzał.

78'

Coraz mniej czasu do końca meczu...

72'

Żółta kartka dla Moe za faul na Pululu.

72'

Nene poprosił o zmianę i zszedł z boiska. Zastąpił go Kubicki.

70'

Berg mocno z dystansu, ale nad bramką.

69'

Pierwsza zmiana w Jagiellonii - Miki Villar za Hansena.

68'

Żółta kartka dla Nene, po której Norwegowie mieli do niego duże pretensje i zaiskrzyło.

67'

WCIĄŻ 0:1! Sędzia tylko spojrzał na monitor i od razu zmienił swoją decyzję! Atakujący piłkarz Bodo ewidentnie odepchnął obrońcę i zyskał w ten sposób pozycję do strzału.

67'

SĘDZIA BIEGNIE DO MONITORA!

66'

VAR jeszcze sprawdza tę sytuację! Przy pierwszym strzale głową mogło dojść do faulu!

65'

GOOOOL. Bodo/Glimt skutecznie wykorzystało kolejny z rzutów rożnych. Abramowicz odbił pierwszy strzał, ale dobitka do pustej bramki.

65'

Niebezpieczny strzał Evjena z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

60'

Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii!

58'

GOOOL! Niestety dla gości. Jagiellonia podeszła wyżej i dała się skontrować na lewej stronie. Dieguez starał się przeciąć dośrodkowanie, ale pechowo skierował piłkę do bramki.

57'

Szczęśliwy rykoszet po rzucie rożnym i Abramowicz zdołał wyłapać tę piłkę!

56'

Ładna dwójkowa akcja Bodo, ale Jagiellonia jest dziś bardzo skupiona w defensywie.

55'

Piłkarze Jagi wysoko wyskoczyli w pressingu, ale bramkarz Bodo spokojnie rozegrał piłkę od tyłu pod dużą presją.

54'

Goście dalej cierpliwie rozgrywają piłkę, jednak naprawdę trudno przychodzi im tworzenie sytuacji.

50'

Dobra interwencja Skrzypczaka w polu karnym, do tego był faulowany przez spóźnionego rywala!

49'

Nene chciał się ładnie zabrać z piłką w pole karne rywali, ale obrońca umiejętnie odprowadził go za boisko.

46'

Ufff! Już w pierwszej akcji Bodo zagroziło mistrzom Polski. Trochę szczęśliwie, ale koniec końców nieudany strzał po bilardzie w polu karnym.

46'

Jagiellonia zaczęła ostatnie 45 minut!

21:45

I już za chwilę początek drugiej połowy!

21:32

Pierwsze 30 minut w wykonaniu Jagiellonii było do zapomnienia, ale Bodo/Glimt poza posiadaniem piłki i indywidualną jakością nie pokazuje czegoś szczególnego.

45'

Koniec pierwszej połowy! Sędziowie nie doliczyli nawet minuty.

44'

Pewna interwencja Abramowicza na przedpolu, świetnie wyszedł do dośrodkowania.

41'

Piękna, szybka akcja Jagiellonii pod polem karnym zakończona strzałem Hansena! Po rykoszecie piłka wpadła jednak w ręce bramkarza Bodo.

37'

Moutinho uderzył z dystansu nad bramką.

36'

Hogh szukał główki w polu karnym po dośrodkowaniu, ale faulował przy tym obrońcę Jagiellonii.

34'

I druga dobra akcja zakończona strzałem Nene z dystansu. Wprost w ręce bramkarza, ale dobry okres Jagiellonii!

33'

Było groźnie pod bramką Bodo! Najpierw Marczuk świetnie odnalazł Imaza na linii pola karnego, ale strzał Hiszpana został zablokowany, a następnie Nene uderzył sprytnie zewnętrzną częścią stopy, jednak bramkarz gości odbił tę piłkę.

30'

Pierwsza groźna akcja Jagiellonii! Udało się wypuścić Hansena za plecy obrońców, ale jego strzał był zły. Po akcji sędziowie podnieśli też chorągiewkę.

30'

Uff! Hauge przyjął piłkę w polu karnym i miał dużo miejsca w sytuacji 2 na 1 na korzyść Bodo, jednak na szczęście zepsuł dogranie do partnera.

26'

Mocny strzał Berga zza pola karnego, ale niecelny.

25'

Obraz gry się nie zmienia - Bodo/Glimt gra krótkimi podaniami i utrzymuje się przy piłce, ale właściwie nie tworzy zagrożenia.

20'

Szybka akcja Jagiellonii zakończona strzałem Hansena z dystansu z powietrza, ale piłka zdecydowanie nie poleciała tam, gdzie chciał.

19'

Trochę nieporadna interwencja w polu karnym, po której Berg doszedł do strzału z dystansu, ale został zablokowany. Kolejny rzut rożny dla Norwegów.

17'

Kolejne minuty, które upłynęły pod znakiem posiadania piłki przez Bodo/Glimt, z którego niewiele wynika.

14'

Spokojniejszy fragment meczu, Jagiellonia jest świetnie ustawiona w obronie na ataki rywali.

10'

Jagiellonia wreszcie wyszła wyżej, ale najpierw zbyt mocne dogranie na prawą stronę do Marczuka, a następnie Bodo/Glimt znakomicie wyprowadziło piłkę od tyłu, nie robiąc sobie nic z pressingu gospodarzy.

7'

Dobra akcja Norwegów lewą stroną, ale na szczęście ich dogranie w polu karnym udało się wybić na rzut rożny.

5'

W pierwszych minutach to goście przejęli inicjatywę. Jagiellonia ma spore problemy z utrzymaniem się przy piłce i skupia się na obronie.

2'

Ufff! Łatwa strata Nene przed własnym polem karnym i groźny strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie na szczęście poleciała obok bramki Jagiellonii.

1'

Ruszyli!

20:45

Już za chwilę Bodo zacznie mecz!

20:42

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, a kibice odśpiewują hymn Jagiellonii!

20:38

Kibice w Białymstoku w komplecie wypełnili dziś stadion. Są już pewni, że jesienią zagrają co najmniej w Lidze Konferencji, ale ich marzenia sięgają znacznie wyżej!

20:30

15 minut do wielkiego meczu. Znamy już składy - w obu drużynach trudno mówić o niespodziankach.

20:20

Do rozpoczęcia meczu Jagiellonia Białystok - Bodo/Glimt zostało 25 minut. Emocje są coraz większe!

Relacja z meczu Jagiellonia - Bodo powyżej. Jagiellonia Białystok jest o dwa kroki od wymarzonego awansu do Ligi Mistrzów, ale już pierwszy z nich jest naprawdę sporym wyzwaniem. Po pokonaniu litewskiego FK Poniewież w II rundzie eliminacji mistrzowie Polski zmierzą się ze znacznie bardziej renomowanym rywalem z Norwegii. Bodo/Glimt w ostatnich latach regularnie rywalizuje w europejskich pucharach, w których potrafi sprawić niespodziankę nawet z europejskimi potęgami. Norwegom nie najlepiej idzie jednak w starciach z... polskimi drużynami. Dwumecze z Bodo w ciągu ostatnich trzech lat udało się wygrać Legii Warszawa (w el. LM) i Lechowi Poznań (w 1/16 finału LKE). Teraz w ślady ligowych rywali postara się pójść Jagiellonia, która po zdobyciu pierwszego mistrzostwa w historii chce osiągnąć jeszcze więcej i zagrać w Lidze Mistrzów. Aby pokonać mistrzów Norwegii, z pewnością przydałoby się zapewnić korzystny wynik w pierwszym meczu przed własną publicznością. Wierzymy w to, że mistrzowie Polski dokonają tego właśnie dzisiaj!