KORONAWIRUS szaleje, a UEFA nie ma planu B. Otwarcie to przyznaje!

2020-07-01 11:03 Marcin Szczepański
Liga Mistrzów
Autor: AP

Władze UEFA na sierpień zaplanowały dokończenie Ligi Mistrzów. Zmieniono formułę i zdecydowano, że gospodarzem finałowego turnieju będzie Lizbona. Tyle, że ostatnio impreza stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która znów atakuje.

Według przyjętych ustaleń finałowy turniej z udziałem ośmiu zespołów miał się odbyć w dniach 12-23 sierpnia w Lizbonie. Jednak ostatnio w Portugalii nastąpił nagły wzrost zakażeń COVID-19. Taki stan niepokoi w obliczu planowanych wydarzeń piłkarskich. Co w tej sytuacji zrobią szefowie UEFA? Czy i ten termin trzeba będzie przełożyć?

Barcelona - Atletico: świetne widowisko i remis na Camp Nou! Real coraz bliżej tytułu

Na razie władze UEFA starają się spokojnie podchodzić do bieżących wydarzeń. Dziennikarze "L'Equipe" zapytali europejską centralę o obecną sytuację. - Jesteśmy w stałym kontakcie z federacją portugalską i lokalnymi władzami - czytamy we francuskim magazynie. - Mamy nadzieję, że wszystko idzie dobrze i że będzie można zorganizować turniej w Portugalii. Na razie nie ma powodu, aby wdrażać plan B. Codziennie monitorujemy sytuację i w razie potrzeby dostosowujemy się do nowego rozwiązania - zapewniają sternicy europejskiego futbolu.

Bayern dopiął transfer GWIAZDORA! Nowy nabytek ma współpracować z Robertem Lewandowskim

Najnowsze