FC Barcelona

Autor: East News FC Barcelona

Leo Messi bohaterem w Lonydnie. Barcelona o krok od ćwierćfinału

2016-02-24 11:01

Arsenal Londyn - FC Barcelona 0:2 w meczu 1/8 Ligi Mistrzów. Maszyna z Katalonii pędzi i nie chce się zatrzymać! Tym razem rozjechała ambitnie grających "Kanonierów" i jest już praktycznie pewna awansu do kolejnej rundy Champions League. Bohaterem "Barcy" był Leo Messi, który wreszcie pokonał Petra Cecha. I to podwójnie! Wcześniej nie potrafił tego dokonać ani razu.

To jest świat FC Barcelony, a my tylko w nim żyjemy. Taki wniosek można wyciągnąć po tym, co piłkarze z Katalonii pokazali w Londynie. Choć Arsenal rozpoczął ambitnie i z pomysłem, to na dłuższą metę było to zwyczajnie za mało. Podopieczni Luisa Enrique cisnęli, cisnęli, aż wreszcie wcisnęli. Na gole trzeba było czekać jednak do drugiej połowy.

Zobacz: Skandal w młodzieżowej LM. Sędzia okradł i wyrzucił Valencię! [WIDEO]

W 71. minucie kosmiczne trio Messi-Suarez-Neymar zabawiło się z obroną Arsenalu. Błyskawiczną kontrę spokojnym uderzeniem zwieńczył Messi. Argentyńczyk strzelił także drugiego gola, w 84. minucie po rzucie karnym.

Chyba nie ma śmiałków, którzy postawią na awans "Kanonierów" w rewanżu. Na Camp Nou Barcelona powinna potwierdzić swoją wyższość, wysoko wygrać i grać dalej w Lidze Mistrzów. W tym momencie nikt nie jest w stanie jej pokonać!

Arsenal - FC Barcelona 0:2
Messi 71, 84 (k)

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (82. Flamini), Ramsey, Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Oezil, Alexis - Giroud (72. Welbeck)

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Messi, Neymar, Suarez

Żółte kartki: Monreal - Pique