Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Juventus

Autor: East News Gonzalo Higuain i Paulo Dybala po zwycięstwie Juventusu nad Tottenhamem na Wembley (2:1).

Liga Mistrzów: Tottenham - Juventus Turyn 1:2. SKRÓT meczu [WIDEO]

2018-03-08 8:33

W środowy wieczór Juventus Turyn pokazał wielką klasę, bo choć przegrywał z Tottenhamem na Wembley 0:1, to zdołał odwrócić losy meczu, wygrać 2:1 i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem "Starej Damy" został Gonzalo Higuain, który zdobył gola, a później zanotowął asystę przy decydującej bramce. Poniżej znajdziecie skrót tego spotkania!

W Turynie Juventus prowadził już 2:0, ale ostatecznie w drugiej połowie oddał inicjatywę rywalom, którzy zdołali dogonić wynik. Ostatecznie pierwszy meczu obu drużyn w 1/8 finału Ligi Mistrzów zakończył się remisem 2:2, który premiował ekipę Tottenhamu. W rewanżu na Wembley to też gospodarze długo dyktowali warunki. Przed przerwą stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji i do szatni schodzili prowadząc 1:0 po trafieniu Heung-Mina Sona.

Podopieczni Massimiliano Allegriego nie zamierzali się jednak poddawać. W drugiej połowie wyczekali przeciwnika, a później wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Najpierw po dośrodkowaniu Stephana Lichtsteinera i zgraniu głową Samiego Khediry do siatki z najbliższej odległości trafił Gonzalo Higuain, a po chwili ten sam zawodnik zanotował asystę. Wypuścił podaniem na wolne pole Paulo Dybalę, któremu nie pozostało nic innego, jak trafić do siatki.

"Koguty" starały się jeszcze gonić wynik i doprowadzić do dogrywki, ale w Juventus jakby wstąpiły nowe siły, bo bronił się z niezwykłym zacięciem i ofiarnością. Miał też nieco szczęścia, bo w 90. minucie Harry Kane trafił w słupek. Warto jednak dodać, że w tej akcji błąd popełnili polscy sędziowie, którzy nie zauważyli pozycji spalonej angielskiego snajpera.

Skrót meczu Tottenham - Juventus (1:2):

ZOBACZ: Dziewczyna Neymara pocieszyła go nagim zdjęciem