Marsylia - Borussia. Robert Lewandowski

Autor: archiwum se.pl Marsylia - Borussia. Robert Lewandowski

Marsylia - Borussia 1:2. Lewandowski o bramce Grosskreutza: Taś, taś też musi wpaść

2013-12-13 3:15

Robert Lewandowski (25 l.) w oryginalny sposób skomentował zwycięski gol dla Borussii w meczu z Olympique Marsylia (2:1) strzelony przez Kevina Grosskreutza. To trafienie sprawiło, że Niemcy wyszli z grupy kosztem Napoli, które jeszcze na trzy minuty przed końcem miało awans w kieszeni. Kilkaset sekund później Włosi zostali jednak z niczym.

Wprawdzie wspomniany gol Grosskreutza nie był zbyt piękny, ale... - Czasem taki "taś, taś" też musi wpaść - oznajmił Lewandowski przed kamerą Canal Plus. Sam "Lewy" cieszył się z trafienia na 1:0 i przede wszystkim z awansu Dortmundu z pierwszego miejsca w grupie, choć skazą na jego występie było pudło w 66. minucie, gdy minął już bramkarza, ale trafił w boczną siatkę. Takie sytuacje "Lewy" z reguły wykorzystuje z zamkniętymi oczami, ale tym razem się nie udało...

Po fazie grupowej polski napastnik ma cztery gole i dużą stratę do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zgromadził dziewięć bramek na koncie. Obaj mają też po dwie asysty. Losowanie par 1/8 zostanie przeprowadzone w najbliższy poniedziałek.