PSEUDOKIBICE klubu Milika zostaną ukarani? Zapadła WAŻNA decyzja

2021-02-25 16:32 PSt
Piłka, piłka nożna
Autor: East News

Od słynnego ataku kiboli Olympique Marsylia na ośrodek treningowy klubu minął już niemal miesiąc. W czwartek sąd zdecydował o tym, jaka przyszłość czeka 14 osób, które zostały zatrzymane bezpośrednio po całym incydencie. I trzeba przyznać, że jest to spore zaskoczenie.

Przypomnijmy, do całej sytuacji doszło 30. stycznia. Z powodu słabych wyników osiąganych przez drużynę oraz chęci pozbawienia władzy prezesa klubu, grupa około 300 fanatyków OM wtargnęła do ośrodka treningowego klubu. Mieli oni dopuszczać się licznych kradzieży, uszkadzać samochody czy podpalać drzewa. Oberwało się także jednemu z piłkarzy – Alvaro Gonzalezowi. Właściciel Frank McCourt po wszystkim porównał ten atak do szturmu na Kapitol.

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Bezpośrednio po całym zdarzeniu zatrzymano 14 osób, które teraz osądził Sąd Karny w Marsylii. Dwóch uczestników zostało całkowicie uniewinnionych, a jedenaście skazano na 6 miesięcy w zawieszeniu. W praktyce zatem do więzienia trafi tylko jedna osoba. Wynika to z faktu, że mężczyzna ten w przeszłości dopuścił się kradzieży, za co otrzymał wyrok w zawieszeniu. Po incydencie na terenie ośrodka treningowego OM wyrok został mu zatem odwieszony.

Szykują się WIELKIE zmiany w nachodzącym EURO?! Rewolucyjny pomysł może WSZYSTKO zmienić

Klub z Marsylii domaga się w tej chwili 140 tysięcy euro za szkody wyrządzone przez pseudokibiców. Na razie nie wiadomo czy klub ma jakiekolwiek szanse na otrzymanie zadośćuczynienia. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kasia Lenhardt usunęła to tuż przed śmiercią! SZOKUJĄCE obrażenia, zajmie się tym POLICJA

Drużyna, której piłkarzem jest aktualnie Arkadiusz Milik zajmuje obecnie dopiero 7. miejsce w tabeli francuskiej Ligue 1. Klub z Lazurowego Wybrzeża w 25 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 38 punktów. Napięta atmosfera sprawiła, że kilka tygodni temu z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Andre Villas-Boas. W najbliższych dniach jego następcą ma zostać Argentyńczyk Jorge Sampaoli.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze