Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa

el. Ligi Mistrzów

Raków wygrywa z Karabachem! Przepiękny gol Kittela uratował mistrzów Polski!

2023-07-26 22:17

Raków Częstochowa zwyciężył u siebie z mistrzem Azerbejdżanu, Karabachem Agdam. Nie było to zwycięstwo proste - mistrzowie Polski prowadzili 2:0, żeby ledwie pięć minut później remisować 2:2. Na całe szczęście, wielką nadzieję na dalszą grę w Lidze Mistrzów dał nowy nabytek klubu - Sonny Kittel, który w końcówce, przepięknym strzałem, ustanowił wynik spotkania na 3:2.

Raków Częstochowa wygrał z azerskim Karabachem Agdam 3:2 (0:0) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż - 2 sierpnia w Baku.

Debiutujący w Champions League zespół spod Jasnej Góry prowadził już 2:0, po dwóch kuriozalnych golach, zawinionych przez zawodników Karabachu. W ciągu dwóch minut goście odrobili jednak straty, a obie bramki uzyskał albański napastnik Redon Xhixha.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił strzałem z dystansu Sonny Kittel. Niemiecki piłkarz o polskich korzeniach pojawił się na boisku w 81. minucie i był to debiut w barwach Rakowa pozyskanego przed tygodniem byłego zawodnika Hamburgera SV i Eintrachtu Frankfurt.

Raków Częstochowa - Karabach 3:2

bramki: Cafarquliyev (s.) 55', Piasecki 71', Kittel 90+1' - Xhixha 73',76'

kartki: Cebula - Benzia. Xhixha, Almeyda

Raków Częstochowa: Kovacević, Racovitian, Arsenić, Svarnas, Tudor, Papanikolau, Lederman (Berggren 65'), Jean Carlos (Sorescu 84'), Kochergin (Kittel 81'), Zwoliński (Piasecki 65'), Cebula (Yeboah 65')

Karabach: Mahammadaliyev, Cafarquliyev (Medvedev 70'), Medina, Mustafazada, Bayramov, Janković (Andrade 70'), Romao, Zoubir, Benzia (Keyta 70'), Leandro Adrade (Almeyda 82;), Xhixha (Akhmundzade 82')