Real Madryt

Autor: East News Real Madryt

Real pokazał moc i pewnie ograł Atalantę! Awans ani przez chwilę nie był zagrożony

2021-03-16 22:30

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt mierzył się na swoim terenie z Atalantą. Włosi w pierwszym meczu ulegli „Królewskim” 0:1, jednak przez większość czasu grali w osłabieniu. Z tego powodu rewanż zapowiadał się niezwykle emocjonująco, ale rzeczywistość okazała się dość brutalna. Długimi fragmentami spotkanie nie porywało, a Atalanta nie przypominała tej drużyny, w której ofensywnej grze zakochała się Europa.

Po pierwszym meczu Realu Madryt z Atalantą fani hiszpańskiej drużyny mogli mieć spore obawy o awans do ćwierćfinału. Mimo gry w przewadze od 17. minuty spotkania "Królewscy" ledwo zdołali strzelić rywalowi jedną bramkę. Mimo to taka zaliczka zawsze daje nieco pewności siebie przed spotkaniem rewanżowym. To zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ wiadomo, że Atalanta potrafi strzelać bramki, a Real ma swoje problemy w tym sezonie.

To spotkanie było jednak inne z wielu powodów. Przede wszystkim, do składu gospodarzy powrócili najważniejsi piłkarze - Karim Benzema i Sergio Ramos. O tym jak ważni się oni dla zespołu "Królewskich" mieliśmy przekonać się właśnie w tym meczu. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Atalanty, która kreowała sobie więcej okazji i nie pozwalała na wiele Realowi w ataku. Później sytuacja ta nieco się odmieniła.

Goście nie udokumentowali przewagi, a Real zaczynał się rozpędzać. Pierwszą bramkę zdobyli oni jednak nie po swojej dobrej akcji, a po błędzie Sportiello. Bramkarz Atalanty podał piłkę wprost pod nogi Modricia, który szybko zagrał ją do Benzemy, a Francuz bez problemu pokonał golkipera gości. W pierwszej połowie więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Mogło się wydawać, że Atalanta postanowi ruszyć w drugiej połowie, aby odrobić stratę dwóch bramek. Sytuacja na boisku przedstawiała się jednak zgoła inaczej - "Królewscy" atakowali z coraz większą swobodą, a goście wyglądali na zagubionych. W 60. minucie swoją przewagę Real udokumentował golem z rzutu karnego, który wykorzystał Sergio Ramos.

W samej końcówce mieliśmy jeszcze nieco emocji za sprawą Luisa Muriela. Napastnik Atalanty zdołał w 83. minucie trafić do siatki Realu i goście znów potrzebowali "tylko" dwóch bramek. Szansę dla włoskiej ekipy błyskawicznie zabił jednak Asensio, który wykorzystał świetne podanie Vasqueza i dwie minuty po trafieniu Muriela znów podwyższył prowadzenie Realu, tym samym pieczętując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Real Madryt - Atalanta 3:1 (1:0) (4:1 w dwumeczu)

Bramki: 34' Benzema, 60' Ramos, 85' Asensio - 83' Muriel

Kartki: Żółte - 39' Valverde, 73' Nacho, 77' Kroos

Real: Courtois - Nacho, Ramos (64' Militao), Varane, Mendy - Valverde (82' Asensio), Kroos, Modrić - Lucas, Benzema, Vinicius Junior (69' Rodrygo)

Atalanta: Sportiello - Toloi (61' Palomino), Romero, Djimsiti - Maehle, de Roon, Pessina (84' Caldara), Gosens (57' Ilicić) - Malinovsky, Pasalić (46' Zapata) - Muriel (84' Miranchuk)

Real Madryt - Atalanta

Zapraszamy na rewanżowy mecz Real Madryt - Atalanta w 1/8 finału Ligi Mistrzów! Pierwsze spotkanie wygrali "Królewscy" 1:0. Początek meczu zaplanowano na godzinę 21:00.

Już za kilka minut rozpocznie się kolejna batalia o ćwierćfinał Ligi Mistrzów! Real Madryt wydaje się być faworytem, ale Atalanta ma wszystko, aby wywieźć z wrogiego terenu dobry wynik i wywalczyć awans!

1'

Gramy!

2'

Groźna strata Varane'a, ale Atalanta nie zdołał tego wykorzystać.

3'

Pierwsza dogodna okazja gości, ale Gosens nie trafia czysto w piłkę zagraną z lewej strony i Courtois pewnie łapie! To powinna być bramka dla Atalanty.

6'

Włoski zespół na razie zdecydowanie częściej atakuje , Real stara się utrzymywać przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

8'

Vinicius padł przed polem karnym Atalanty, ale sędzia nie reaguje.

11'

Obie drużyny wyraźnie skupiają się na tym, by nie stracić bramki. Gra toczy się głównie w środku pola.

13'

Szybki atak Atalanty, Muriel podaje prostopadle do Pasalicia, ale Ramos w ostatniej chwili wybija piłkę!

14'

Mendy fauluje Toloia, Atalanta ma rzut wolny z prawej strony na wysokości pola karnego Realu.

15'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie dało efektu, ale Atalanta wciąż w ataku. Real na razie głównie się broni.

16'

Djimsiti uderza z powietrza z 16. metra, ale piłka przelatuje nad poprzeczką! "Królewscy" muszą coś zrobić, aby za chwilę nie stracić bramki.

18'

Dobra akcja Realu lewą stroną, Vinicius urwał się rywalowi i dograł przed bramkę. Obrońcy zdołali jednak wybić piłkę.

20'

Benzema świetnie pograł z Mendym na lewej stronie, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

23'

Dwie akcje Realu nie odmieniły obrazu gry - Atalanta dobrze utrudnia gospodarzom rozgrywanie piłki.

27'

Kontra Realu, Vinicius otrzymał piłkę od Benzemy na 11. metrze, ale zanim zdołał oddać strzał, Djimsiti zdążył go zablokować!

30'

Tym razem Vinicius naciera z lewego skrzydła, próbuje ominąć Romero, ale "wyjeżdża" za linię końcową.

33'

Znów spokojniejszy fragment spotkania, Real utrzymuje się przy piłce, ale Atalanta nie pozwala im przenieść gry na swoją połowę.

34'

GOOOOOOL! KARIM BENZEMA!

34'

Sportiello fatalnie zagrywa, podając piłkę do Modricia, który od razu ruszył w pole karne, zagrał do Benzemy, a Francuz już bez problemu umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza rywali.

38'

Niebezpieczna sytuacja w polu karnym Atalanty, jeden z zawodników Realu upadł na murawę, ale nie ma mowy o faulu. Sportiello zacznie od bramki.

39'

Ostry atak Valverde na nogi Djimsitiego i Argentyńczyk ogląda żółtą kartkę.

40'

Teraz środkiem próbował przebić się Nacho, ale defensor Realu stracił piłkę, nie będzie nawet rzutu rożnego.

42'

Strata Atalanty pod bramką Realu, ale "Królewscy" nie przekuli tego na skuteczną kontrę.

43'

Malinovsky tym razem zdołał oddać strzał, ale jego próba zza pola karnego była niezwykle niecelna.

45'

Kontra Atalanty, Muriel już szykował się do przejęcia piłki i ruszenia na bramkę, ale w ostatniej chwili Ramos przechwytuje futbolówkę.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

PRZERWA

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do gości. Atalanta częściej atakowała i nie pozwalała Realowi na wyprowadzanie ataków. Później "Królewscy" zaczęli kreować więcej sytuacji, ale wciąż nie były one zbyt groźne. Mimo to jednak gospodarze zdołali zdobyć bramkę, wykorzystując fatalny błąd Sportiello, który podał piłkę prosto pod nogi Modricia.

PRZERWA

Za kilka minut rozpocznie się druga część spotkania!

46'

Zaczęli!

46'

Atalanta rozpoczyna drugą odsłonę spotkania z jedną zmianą - Zapata zastąpił Pasalicia.

48'

Blisko błędu był Toloi, ale ostatecznie Vinicius próbując odebrać mu piłkę fauluje kapitana Atalanty.

50'

Real Madryt z większym animuszem wszedł w drugą połowię niż rywale. Atalanta jak na razie nie potrafi stworzyć nic ciekawego pod bramką gospodarzy.

51'

Zapata zagrał piętą do Gosensa, ale Niemiec za wolno wbiegał w pole karne Realu i Courtois zdążył złapać piłkę.

52'

Kontra Realu, Mendy zagrywa do Viniciusa, który ogrywa trzech rywali, kładzie bramkarza i... strzela obok bramki! Aż trudno uwierzyć, że Brazylijczyk nie wykorzystał tej okazji!

54'

Kolejna akcja Realu, Mendy przechwytuje piłkę na 17. metrze i strzela na bramkę! Na szczęście dla Atalanty, piłka leci wprost w ręce dobrze ustawionego Sportiello.

57'

Druga zmiana w składzie Atalanty. Ilicić wchodzi za Gosensa, który niestety kończy spotkanie z urazem.

58'

Błąd Ilicicia, piłkę przejmuje Vinicius i znów szarżuje na bramkę Atalanty! Tololi fauluje rywala i sędzia dyktuje rzut karny!

59'

GOOOOL! RAMOS PEWNIE STRZELA Z KARNEGO!

61'

I kolejna zmiana w Atalancie - Toloi schodzi, Palomino wchodzi.

64'

Tym razem zmiana w Realu, Militao zastępuje Sergio Ramosa.

65'

Nieco szarpanej gry teraz, ale widać, że Real gra na dużo większym spokoju. Atalanta w drugiej połowie wygląda bardzo słabo.

67'

Jakby na przekór, Atalanta właśnie miała świetną okazję do zdobycia bramki! Zapata dostał świetne podanie na skraju pola karnego, uderza od razu, ale Courtois świetnie broni!

68'

Ależ odpowiedź Realu! Vasquez dośrodkowuje z prawej strony, Benzema strzela głową, ale broni Sportiello! Piłka wraca do Francuza, ten znów główkuje, ale tym razem trafia w słupek! Ależ pecha miał teraz napastnik Realu!

69'

Kolejne roszady w składzie gospodarzy. Rodrygo zastępuje Viniciusa.

71'

Kontra Realu, Rodrygo dogrywa w pole karne do Benzemy, ten ominął Sportiello, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Atalanta zacznie od bramki.

73'

Nacho wchodzi nakładą Iliciciovi i ogląda za to żółtą kartkę.

75'

Mocny strzał Palomino zza pola karnego, ale piłka leci wprost w bramkarza Realu.

77'

Zapata wychodzi sam na sam z Courtoisem, ale nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Belga!

77'

Kroos faulem przerywa atak gości i ogląda za to żółtą kartkę.

81'

Atalanta długo rozgrywa piłkę, Zapata dostaje piłkę w pole karne, ale nie zdołał odegrać do środka.

82'

Rzut wolny dla Atalanty z ok. 20. metra przed bramką Realu.

83'

GOOOOL! MURIEL ŚWIETNIE PRZYMIERZA Z RZUTU WOLNEGO!

84'

GOL GOL GOL! ASENSIO ODBIERA NADZIEJE ATALANCIE!

85'

Szybka akcja Realu, Vasquez schodzi z prawego skrzydła, dogrywa na drugą stronę pola karnego do Asensio i młody Hiszpan mocnym strzałem z lewej nogi pokonuje Sportiello!

87'

Wcześniej mieliśmy kilka zmian. W Realu Asensio zmienił Valverde na chwilę przed utratę bramki przez gospodarzy. Zaraz po niej zmianę przeprowadziła również Atalanta - na boisku pojawili się Caldara oraz Miranchuk, którzy zmienili Pessinę i Muriela.

90'

Faul Modricia w środku pola. Trudno wyobrazić sobie, aby w tym meczu jeszcze coś się zmieniło.

90 + 1'

Sędzia dolicza 5 minut.

90 + 2'

Rodryga dostał dobre podanie w pole karne, lekko podciął piłkę, ale Sportiello zdołał odbić futbolówkę!

90 + 4'

Nacho wbiegł w pole karne Atalanty z prawej strony, dograł przed bramkę spod linii końcowej, ale nie było tam żadnego z jego kolegów!