Real - Atalanta

Autor: AP PHOTO/CZAREK SOKOLOWSKI Real - Atalanta

Superpuchar UEFA

Superpuchar dla Realu, pierwszy gol Mbappe dla "Królewskich". Wielki mecz na PGE Narodowym [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-08-14 22:54

O ile Kylian Mbappe nie mógł wejść na odpowiednie tory podczas Superpucharu UEFA na PGE Narodowym, to ostatecznie mógł cieszyć się ze swojego pierwszego gola w barwach "Królewskich", pokazując swoją cieszynkę przed publicznością zgromadzoną w Warszawie. Atalanta napsuła rywalom sporo krwi w pierwszej połowie, ale w drugiej części meczu Real wrzucił wyższy bieg i strzelił dwie bramki. Oprócz Mbappe na listę strzelców wpisał się również Federico Valverde.

Real Madryt - Atalanta BC 2:0 (0:0)

Bramki: 59. Valverde, 68. Mbappe

Kartki: Bellingham, Vinicius - Ederson, Djimsiti

Real: Courtois - Carvajal (89. Vazquez), Militao, Rudiger, Mendy - Valverde, Tchouameni - Bellingham (88. Ceballos) - Rodrygo (76. Modrić), Vinicius (88. Guler)- Mbappe (83. Diaz)

Atalanta: Musso - Djimsiti - Hien (90. Palestra), Kolasinac (71. Bakker) - Zappacosta (63. Godfrey), de Roon, Ederson, Ruggeri - Pasalić (90. Manzoni) - Lookman, De Ketelaere (63. Retegui)

Kibice, którzy pojawili się na trybunach PGE Narodowego w Warszawie mogli mieć olbrzymie oczekiwania przez meczem Superpucharu UEFA Real - Atalanta. Pierwsze 45 minut nie rozpieszczało jednak ani pod kątem bramek, ani nawet sytuacji bramkowych. Po pierwszych kilku minutach przewagi "Królewskich", gra mocno się wyrównała i ekipa z Bergamo raz po raz podchodziła pod bramkę strzeżoną przez Thibaut Courtoisa. Żadna z prób nie była jednak na tyle poważna, aby zmusić belgijskiego golkipera do większego wysiłku. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, najlepszą akcję dla Realu miał Rodrygo, ale jego potężne uderzenie trafiło w poprzeczkę. Nieco rozczarowywał z kolei Kylian Mbappe, który był bardzo dobrze rozczytywany przez rywali i nie miał zbyt wiele do powiedzenia, niekiedy nie mogąc nawet obrócić się z piłką przy nodze.

W drugiej połowie rozwiązał się jednak worek z bramkami. Najpierw, po niecałej godzinie gry Vinicius zatańczył w polu karnym i podał wzdłuż bramki, a tam Valerde dołożył tylko nogę i dał prowadzenie "Królewskim". Kilka minut później Rodrygo odzyskał piłkę na połowie rywala, piłka trafiła do Jude'a Bellinghama, a ten wystawił piłkę do Kyliana Mbappe. Francuz huknął na długi słupek i zaliczył pierwszą bramkę w barwach Realu. W kolejnych minutach ekipa z Madrytu dalej atakowała, ale kolejne bramki już nie padły i na tablicy wyników pozostało 2:0 dla Realu.

ABY UZYSKAĆ NAJNOWSZE INFORMACJE, NALEŻY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ - KLIKNIJ F5.

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

90+3'

KONIEC! Real wygrywa 2:0 z Atalantą na PGE Narodowym w Warszawie! Mbappe ma swoje premierowe trafienie dla "Królewskich" i pierwsze trofeum w nowych barwach!

90+1'

Sędzia doliczył tylko dwie minuty do drugiej części meczu.

87'

Potworny kiks Godfreya! Uderzył z woleja bardzo źle, piłka poleciała w bandy.

Real Madryt – Atalanta: Pierwszy gol Kyliana Mbappe w Realu! I to w Warszawie [WIDEO]

83'

Mbappe zakończył swój udział w meczu. W jego miejsce wszedł Diaz. Francuz schodził przy gromkich brawach.

83'

Piłka przelobowała Musso i prawie wpadła do bramki! Na szczęście dla Włochów futbolówka minęła słupek.

80'

Ostatnie 10 minut gry przed nami. Real zaczyna się już bawić.

76'

Modrić zameldował się na placu gry za Rodrygo.

74'

Rodrygo znalazł miejsce na strzał na krótki słupek, ale Musso tym razem na posterunku.

68'

Wszystko zaczęło się od odbioru Rodrygo. Piłka trafiła do Bellinghama, a ten wystawił do Francuza i Mbappe ma premierowe trafienie dla Realu.

68'

GOOOOOOOOOOOL! MBAPPE STRZELA NA PGE NARODOWYM!

66'

Bellingham obrócił się z rywalem na plecach i prawie strzelił bramkę! Musso bohaterem Atalanty!

63'

Trener Atalanty od razu przeprowadza zmiany. Godfrey i Retegui za Zappacostę i De Ketelaere.

61'

Vinicius od razu mógł podwyższyć prowadzenie, ale Musso przenosi piłkę nad poprzeczką!

59'

Vinicius zatańczył w polu karnym, zagrał wzdłuż bramki, żaden z zawodników Atalanty nie odbił piłki i wpakował ją do siatki Urugwajczyk.

59'

GOOOOOOOOOOL! Valverde pakuje piłkę do siatki!

58'

Bellingham sprytnie dał się sfaulować i odzyskał piłkę dla Realu.

54'

Mbappe znowu zatrzymany przez obrońców, tym razem na lewym skrzydle.

50'

Real miał rzut rożny, ale Musso bez kłopotów łapie piłkę.

47'

Courtois ratuje Real! Piłka po główce Pasalicia prawie wpadła do siatki!

46'

Gramy dalej! Przy piłce Real!

Piłkarze wybiegają już na murawę! Za chwilę druga połowa!

45+3'

Koniec pierwszej połowy! Na razie bez bramek na PGE Narodowym. Real 0:0 Atalanta.

45+1'

POPRZECZKA PO STRZALE RODRYGO!

44'

Zablokowany strzał Lookmana i rzut rożny dla Atalanty!

42'

Vinicius kłóci się, że nie faulował i zarobił za to żółty kartonik.

38'

Mbappe znowu powalony i już zaczął wyliczać sędziemu, ile razy został zatrzymany nieprzepisowo przez rywali.

34'

Bellingham ukarany kartkę za zbyt agresywne wejście w bramkarza Atalanty.

34'

Lookman wychodził z kontrą, ale Rudiger wyskoczył spod ziemi i zabrał mu pilkę!

30'

Mbappe dostał piłkę na dobieg, ale Hien natychmiast skasował tę akcję.

27'

Ederson huknął z dystansu i postraszył Courtoisa! Piłka przeleciała jednak obok bramki!

24'

Zapachniało bramką dla Atalanty! Włosi w ostatnich minutach regularnie podchodzą pod pole kare Realu!

20'

Bardzo dobrą okazję mieli piłkarze z Włoch, ale Djimsiti wstrzelił piłkę za mocno w pole karne rywali. Od bramki zacznie Real.

17'

Vinicius nie przeciął piłki lecącej wzdłuż bramki Atalanty! Centymetrów zabrakło do gola!

15'

Zablokowany ofiarnie strzał Mbappe!

13'

Lookman podszedł pod pole karne i trochę spanikowany wrzucił w szesnastkę Realu, ale kompletnie na oślep, w ręce Courtoisa.

9'

Ederson ukarany kartką za powalenie Valverde po stracie piłki.

6'

Zappacosta zmarnował świetną kontrę Atalanty! Pogubili się obrońcy Realu, ale Włoch nie widział wychodzących kolegów.

4'

Bardzo mocno naciska Real. Już mają rzut rożny.

3'

Mbappe faulowany na połowie Atalanty. Od początku bardzo pilnowany Francuz, który nie może się nawet obrócić z piłką.

21:00

GRAMY! Rozpoczęła Atalanta

20:58

Piłkarze Atalanty i Realu wnoszą na murawę swoje trofea za Ligę Europy i Ligę Mistrzów.

20:56

Wszystko już gotowe! Za chwilę gramy. PGE Narodowy szczelnie wypełniony kibicami!

20:50

Tak prezentują się wyjściowe składy obu drużyn

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Rudiger, Mendy - Valverde, Tchouameni - Bellingham - Rodgygo, Vinicius - Mbappe

Atalanta: Musso - Djimsiti - Hien, Kolasinac - Zappacosta, de Roon, Ederson, Ruggeri - Pasalić - Lookman, De Ketelaere

20:45

Witamy w relacji na żywo z meczu Superpucharu UEFA na PGE Narodowym w Warszawie, w którym zmierzą się Real Madryt i Atalanta. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Zapraszamy!