Autor: AP PHOTO Real Madryt – Atalanta: Pierwszy gol Kyliana Mbappe w Realu! I to w Warszawie [WIDEO]

Superpuchar Europy

2024-08-14 22:30

Wielki mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na największym obiekcie w Polsce o Superpuchar Europy walczyli triumfator Ligi Mistrzów Real Madryt z Atalantą, która wygrała Ligę Europy. To wyjątkowy mecz także ze względu na debiut Kyliana Mbappe w barwach „Królewskich”. Gwiazdor rozpoczął przygodę z Realem Madryt w znakomitym stylu, zdobywając bramkę. Zobacz gola Kyliana Mbappe w meczu Real Madryt – Atalanta.

Takiego meczu w Polsce jeszcze nie było. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Real Madryt mierzył się z Atalantą o Superpuchar Europy. To wyjątkowe spotkanie jest walką pomiędzy triumfatorem Ligi Mistrzów a zwycięzcą Ligi Europy z poprzedniego sezonu. Dla kibiców była to wyjątkowa gratka nie tylko ze względu na występ dwóch fenomenalnych zespołów. Niedawno potwierdzono transfer Kyliana Mbappe do Realu. I właśnie w Warszawie popularny „Żółw” zagrał swoje pierwsze spotkanie dla „Królewskich”.

Real Madryt – Atalanta. Pierwszy gol Kyliana Mbappe dla „Królewskich” [WIDEO]

Trudno wyobrazić sobie lepszy debiut niż bramka - i to w tak ważnym spotkaniu. Wszystko rozpoczęło się od błędu Hiena, który stracił futbolówkę na rzecz Jude'a Bellinghama. Ten znakomicie rozprowadził piłkę. Po chwili znalazła się ona pod nogami Mbappe, który zapakował ją do siatki, podwyższając wynik meczu na 2:0.

Pierwsze trafienie zanotował dziewięć minut wcześniej Federico Valverde. Real nie dominował na boisku, a okazje pojawiały się po obu stronach. "Królewscy" byli skuteczniejsi i w drugiej połowie przejęli inicjatywę.

Real Madryt - Atalanta: ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?