Mecz Manchester - Chelsea: Rooney ustrzelił Chelsea - GALERIA+WIDEO

2011-04-07 4:00

Najlepszy napastnik Manchesteru United ma ostatnio ogromne problemy, ale wygląda na to, że zakłopotany Wayne Rooney (26 l.) jest jeszcze groźniejszy niż kiedykolwiek. W meczu gigantów Chelsea - Man Utd (0:1) znów błysnął talentem, strzelając zwycięską bramkę dla "Czerwonych Diabłów". Oprócz niego wspaniały mecz rozegrał bramkarz United, Edwin van der Sar (41 l.).

W poniedziałek Rooney został ukarany przez angielską federację dwoma meczami zawieszenia za używanie wulgarnego języka w meczu Premier League z West Ham United (4:2). W Lidze Mistrzów mógł jednak wystąpić, czego bardzo obawiał się gwiazdor Chelsea, Frank Lampard.

- Ta kara może go pobudzić do jeszcze lepszej gry. Wayne zawsze gra z zaciętością i nie ma dobrego momentu, żeby grać przeciwko niemu. To świetny zawodnik i na pewno będzie dużym zagrożeniem - ostrzegał przed spotkaniem Lampard.

Przeczytaj koniecznie: Mecz Lechia - Legia: Skandal! Staruch prowadził doping

Miał rację. Rooney od początku spotkania grał z wielkim zaangażowaniem i z typową dla siebie zaciekłością walczył z obrońcami Chelsea. Podopieczni Carlo Ancelottiego bardzo dobrze pilnowali angielskiego gwiazdora, ale raz pozostawili go samego w polu karnym. I to był ich największy błąd. Rooney dostał kapitalne podanie od Ryana Giggsa i wspaniałym strzałem w długi róg bramki Petra Cecha uzyskał prowadzenie dla "Czerwonych Diabłów".

Patrz też: Mecz Barcelona Szachtar: Wielka Barca rozgromiła Szachtar - GALERIA+WIDEO

Drużynie Chelsea trzeba oddać, że ambitnie walczyła o uzyskanie remisu i tak naprawdę powinna była go uzyskać. W końcówce pierwszej połowy tylko cud uratował United (najpierw słupek, a po chwili obrona Manchesteru wybiła piłkę z linii bramkowej).

Z kolei w 90. minucie "The Blues" należał się rzut karny. Ramires został sfaulowany w polu karnym, ale sędzia pomylił się i nakazał grać dalej. Dzięki temu Manchester zagra w rewanżu na Old Trafford z jednobramkową zaliczką.