Superliga, albo śmierć. Prezydent Realu Madryt nie ma wątpliwości co do przyszłości futbolu

2021-04-20 12:39 Michał Skiba
Florentino Perez
Autor: East News Florentino perez

W poniedziałkowy poranek wszyscy zbudzili się w nowej erze futbolu. Największe kluby w Europie postanowiły stworzyć Superligę. Z rozgrywkami chcą ruszyć jak najszybciej, nie bojąc się konsekwencji ze strony UEFA i FIFA. Na razie do gry gotowych jest dwanaście klubów. Szefem całego przedsięwzięcia jest Florentino Perez, prezydent Realu Madryt. Jego słowa o przyszłości piłki nożnej są druzgocące. Jego opinie oburzyły wszystkich ludzi w europejskiej centrali. Wojna trwa w najlepsze, bowiem teraz w Montreux odbywa się Kongres UEFA.

Pojawiają się mocne głosy. Wielu chce usunąć wszystkich pomysłodawców z rozgrywek pod egidą UEFA. Na czele całego pomysłu stoi Florentino Perez. Prezydent Realu Madryt był gościem znanego w Hiszpanii show El Chiringuito, programie nadawanym przez telewizję Mega. 75-latek przedstawił wszystkie argumenty "za" powstaniem Superligi. Futbolowi w Europie przepowiada upadek, jeśli Superliga nie powstanie.

Szef FIFA zabrał głos w sprawie Superligi! To zapowiedź gigantycznych konsekwencji

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

- Największe kluby z Wysp, Hiszpanii i Włoch są w bardzo trudnej sytuacji, z której trzeba znaleźć wyjście. ECA (Europejski Związek Klubów Piłkarskich) uważa, że straty klubów w czasie pandemii wynoszą pięć miliardów euro. Real Madryt miał budżet 800 milionów euro, skończył na 700. W tym roku jest gorzej - zamiast 900 mamy tylko 600. Zobaczcie, sam Real Madryt stracił 400 milionów euro – wyliczał Perez.

Gdzie można będzie obejrzeć Superligę? Niespodziewany kandydat do transmisji meczów!

Perez nie ma wątpliwości, że Superliga będzie atrakcyjniejsza od wszystkiego, co teraz serwuje europejski futbol. Jego zdaniem formuła Ligi Mistrzów już się wyczerpała. – Liga Mistrzów jest ciekawa dopiero od ćwierćfinałów - mówi. Po czym dodaje: - Gramy przeciwko drużynom skromnym, zazwyczaj nieatrakcyjnym dla młodego widza. Mecze Realu z Manchesterem czy FC Barcelona z AC Milan są atrakcyjniejsze niż spotkania przeciwko skromnej drużynie, która dostała się do Champions League.

Kim jest Jacek - nowy partner mamy Roberta Lewandowskiego [GALERIA]

- UEFA od kilku miesięcy pracowała nad innym pomysłem, który w poniedziałek został przedstawiony światu. Nie rozumiem tego. Chyba nikt nie rozumie. To nie przyniesie nam pieniędzy, które uratują piłkę. Chcemy uratować futbol, aby przeżyć, w spokoju i bez nerwów. Mamy moment krytyczny,  a ludzie z UEFA chcą obudzić Ligę Mistrzów w 2024 roku, wtedy my będziemy martwi – wyznał hiszpański działacz.

Juergen Klopp przeciwny dołączeniu Liverpoolu do Superligi! Mocny komentarz, co dalej?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze