UEFA nie ma litości w czasie pandemii! Znany klub wykluczony z europejskich pucharów

2020-06-03 21:17 MSo
Trabzonspor
Autor: EastNews Trabzonspor

Powoli świat sportu wraca do normalności. Kolejne ligi wracają do gry, wzrastają też szanse na dokończenie sezonu w europejskich pucharach. Niestety, rozstrzygnęły się losy występu w nich w przyszłym roku znanego tureckiego klubu, Trabzonsporu. UEFA była bezlitosna i wykluczyła z nich tę drużynę na jeden rok!

UEFA bywa bezlitosna, ale bywają też takie sytuacje, w których rzeczywiście można się z nią dogadać. Z tej okazji nie skorzystał Trabzonspor, lider tureckiej ekstraklasy. Ekipa miała okazję zrealizować plan naprawczy i w związku z tym nie zostać zawieszonym za łamanie Finansowego Fair Play. Działacze klubu z tej propozycji nie skorzystali, co spotkało się z surową karą.

Piłkarze Bundesligi zostaną ukarani za WALKĘ Z RASIZMEM?! Zapadła decyzja!

Europejska Federacja Piłkarska zdecydowała się ukarać klub karą wykluczenia z udziału w europejskich pucharach na jedne rozgrywki, do których tureckiemu klubowi uda się zakwalifikować. Ma to mieć miejsce albo w sezonie 2020/2021 lub 2021/2022!

- Izba Orzekająca zadecydowała o wykluczeniu klubu z jednej edycji europejskich pucharów, do której zakwalifikuje się w sezonie 2020/2021 lub 2021/2022 - czytamy w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez UEFA.

Lech znalazł następcę Gytkjaera? Szkoccy dziennikarze ujawnili jego nazwisko

Trabzonspor jest aktualnie liderem tureckiej Super Ligi. Razem z Basaksehirem, w 26 kolejkach udało im się uzbierać 53 punkty. Na trzecim miejscu jest Galatasaray, które traci do tej dwójki trzy punkty.

Super Sport 1 IV

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze