UEFA

i

Autor: East News

UEFA zrzuciła prawdziwą bombę! Chodzi o Superlige, trzy kluby mogą mieć poważne problemy

2021-05-25 22:34

Superliga bardzo namieszała w świecie sportu, jednak tak szybko jak powstała, tak szybko dokonała żywota. Wielu kibicom mogłoby się wydawać, że na tym zakończył się projekt oraz konsekwencje, jakie miałyby ponieść kluby zrzeszone w nowym rozgrywkach, jednak trzy zespoły nie zamierzały opuszczać szeregów Superligi, za co teraz mogą spotkać je dotkliwa kara. UEFA wszczęła bowiem przeciw nim postępowanie dyscyplinarne.

Ogłoszenie powstania Superligi spadło na kibiców futbolu niczym grom z jasnego nieba i w przeciągu zaledwie chwili namieszało w świecie futbolu. Największe kluby w Europie miały zamiar założenia swoich własnych rozgrywek, dzięki czemu mogłyby cieszyć się z większych przychodów do klubowej klasy. Projekt jednak nie przetrwał zbyt długo i po kilkunastu dniach, pod licznymi naciskami, pierwsze zespoły zaczęły wycofywać się z udziału w Superlidze. Wydać by się mogło, że o rozgrywkach już zapomniano i wszystko wróciło do normy, jednak nic z tych rzeczy. Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus nie były chętne do opuszczenia rozgrywek i ostatecznie nadal nie odeszły z Superligi. To właśnie na te zespoły UEFA spuściła prawdziwą bombę, wszczynając przeciwko nim postępowanie dyscyplinarne, które może mieć przykre konsekwencje. 

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Realowi, Barcelonie i Juventusowi

- Po dochodzeniu, które przeprowadzone zostało przez Komisję ds. Etyki i Dyscypliny UEFA, w związku z tak zwanym projektem "Superligi", wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, FC Barcelonie oraz Juventusowi FC. Ma to związek z potencjalnym naruszeniem ram prawnych UEFA - czytamy w komunikacie federacji. Ekipy, które odstąpiły od Superligi, zostały ukarane zmniejszeniem ich wpływów z europejskich pucharów w najbliższym sezonie, jednak konsekwencje dla Realu, Barcelony i Juventusu mogą być dotkliwsze. W ostateczności kluby te mogą zostać wydalone z europejskich pucharów. 

Anna Lewandowska nie chciała już dłużej czekać. Wyrwała się przed szereg, żeby tylko zobaczyć męża! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Jan Tomaszewski o przyjeździe WAGs na kadrę: Czy Lewandowski nagle pójdzie pić alkohol z żoną? | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze