To już przesądzone! Manchester City odchodzi z Superligi. Klub wydał oficjalne stanowisko

Manchester City
Autor: East News Manchester City

Superliga od momentu swojego powstania wzbudziła sporo kontrowersji, przede wszystkim wśród fanów poszczególnych klubów, które miały być zrzeszone w nowym projekcie. Jak się jednak okazuje, rozgrywki mogą nie dotrwać najbliższych godzin, ponieważ kolejne kluby mają wątpliwości i zamiarują wycofać się z Superligi. Jako pierwszy postanowił zrobić to Manchester City, który już oficjalnie poinformował, że wycofuje się z projektu.

Ostatnie dni wywołały prawdziwe trzęsienie zmieni w świecie piłki nożnej. Informacja o powstaniu Superligi sprawiła, że kibice futbolu, eksperci i dziennikarze sportowi zajmowali się wyłącznie tym, próbując zrozumieć co tak właściwie ma na celu powołanie do życia nowego tworu. Pytania te szybko jednak ustały, bo już kilka dni po założeniu rozgrywek pojawił się pierwszy zgrzyt wśród klubów założycielskich. Dan Roan, dziennikarz BBC opublikował bowiem informacje, wedle której Chelsea ma zamiar wycofać się z rozgrywek, do których dopiero co dołączyła. W ślad za nią miały iść kolejne zespoły, co stało się szybciej, niż można było przypuszczać. Manchester City poinformował bowiem na swojej oficjalnej stronie internetowej, że zamierza wycofać się z Superligi. - Manchester City może poinformować, że formalnie uchwalił procedurę, aby wycofać się z grypy klubów, która opracowuje projekt Superligi - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. 

Ogromne wyróżnienie dla Zbigniewa Bońka! Prezes PZPN wybrany na wiceprezydenta UEFA

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze