Boisko

i

Autor: Pixabay Boisko

Wielka rewolucja w futbolu o krok! Przełomowa zmiana przepisów coraz bliżej

2021-05-29 11:35

Czy dojdzie do wielkiej rewolucji w świecie piłki nożnej? Ta jest zaledwie o krok. Przełomowa zmiana przepisów jest już coraz bliżej. Głośno mówi się o wycofaniu zasady bramek strzelonych na wyjeździe. Media donoszą, że nie zostało już wiele do zniesienia zasady o liczonym podwójnie golu na wyjeździe. To pokłosie pandemii koronawirusa.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) jest coraz bliżej zniesienia obowiązującej w rozgrywkach pucharowych i barażach eliminacji mistrzostw Europy zasady o liczonym podwójnie golu zdobytym na wyjeździe. O takim pomyśle napisała brytyjska gazeta "Times", a niemiecka agencja prasowa DPA przekazała, że takie rozwiązanie zaleca władzom UEFA komisja ds. rozgrywek klubowych.

Finał Ligi Mistrzów: DRAMAT gwiazdy City! Kontuzja na ostatnim treningu przed meczem?

Zasada o podwójnej wartości gola strzelonego na wyjeździe została wprowadzona w 1965 roku. Obowiązuje obecnie w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a polega na tym, że przy równej liczbie punktów i bramek po dwóch spotkaniach wyżej jest klasyfikowany lub awansuje do następnej rundy zespół, który zdobył więcej bramek na wyjeździe.

Według "Timesa", przepis ten jest przez wielu czołowych działaczy UEFA postrzegany krytycznie, m.in. dlatego, że w okresie pandemii COVID-19 sporo spotkań odbywało się na neutralnym gruncie bądź bez udziału publiczności. W Polsce zasada ta obowiązywała w rozgrywkach pucharowych, ale w obecnym formacie PP o awansie do kolejnej rundy decyduje jeden mecz.

Finał Ligi Mistrzów: Krwawe rozróby z policją! Wielkie obawy mieszkańców Porto

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze