Marc-Andre ter Stegen, FC Barcelona

Autor: YouTube Marc-Andre ter Stegen czyta notatki rywali podczas meczu Barcelona - United

Wojna wymaga mózgu. FC Barcelona poznała taktykę United przez komiczny błąd Anglika [WIDEO]

2019-04-19 8:56

FC Barcelona we wtorek wywalczyła awans do półfinału Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" pokonała w rewanżu Manchester United aż 3:0. Jak się okazało, spory udział w tym przekonującym triumfie mógł mieć bramkarz Marc-Andre ter Stegen. Niemiecki golkiper nie miał wiele pracy, ale jego czujność i niecodzienny błąd Marcusa Rashforda sprawiły, że Barca znała kolejne ruchy przyjezdnych.

Mecz FC Barcelona - Manchester United w rewanżu ćwierćfinału Ligi Mistrzów zapowiadał się naprawdę ciekawie. W pierwszym spotkaniu "Czerwone Diabły" przegrały u siebie tylko 0:1 i piłkarze z Anglii zapowiadali walkę na całego na Camp Nou. Od pierwszej minuty widać było, że są bardzo zmotywowani i mogli szybko strzelić pierwszego gola. Tak się jednak nie stało, a po drugiej stronie rozkręcał się Lionel Messi. Argentyńczyk w ciągu 4 minut strzelił 2 gole i w zasadzie zamknął tę rywalizację. Swoją cegiełkę do awansu "Dumy Katalonii" dołożył także... napastnik United Marcus Rashford.

Telewizyjne kamery wychwyciły moment, w którym menedżer Ole Gunnar Solskjaer przekazuje podopiecznemu wskazówki wypisane na kartce. Zawodnik zapoznał się z przekazem, po czym wyrzucił papierek tuż przed polem karnym Barcy. Skorzystał na tym Marc-Andre ter Stegen, który nie narzekał na nadmiar pracy we wtorkowy wieczór. Gdy przeczytał wytyczne, mógł bez problemu przekazać kolegom z Katalonii, w jakim ustawieniu Manchester będzie kontynuował rywalizację w rewanżu 1/4 finału LM.

FC Barcelona w półfinale zagra przeciwko Liverpoolowi. W drugim boju o finał Ligi Mistrzów 2018/19 Tottenham zmierzy się z Ajaksem Amsterdam. Tegoroczny finał zostanie rozegrany na Wanda Metropolitano - stadionie Atletico Madryt.