Zbigniew Boniek bez trzymanki o Superlidze! Mówi o bublu, "błyskotce bez wartości"

2021-04-19 21:34 Marcin Długosz
Zbigniew Boniek
Autor: SE Zbigniew Boniek

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami prawdziwej piłkarskiej rewolucji. Dwanaście wielkich klubów Europy postanowiło się wyłamać i podążyć w swoją stronę, formując Superligę - rozgrywki niezwykle bogate, w których zawsze będą miały zagwarantowane miejsce. W rozmowie z serwisem "meczyki.pl" odnośnie całej sytuacji wypowiedział się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. I nie gryzł się w język.

Choć o możliwości powstania Superligi było głośno od dłuższego czasu to chyba nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tego właśnie w takim momencie. A jednak - w nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście klubów zgodnie ogłosiło, że zamierza odłączyć się od rozgrywek pod egidą UEFA i stworzyć... właśny europejski puchar. Udział w Superlidze ma być pewny, nie trzeba do niego wywalczać kwalifikacji poprzez ligę krajową. Najlepsze zespoły w Europie będą walczyły w tej nowej elicie każdego roku.

Boniek w szoku

W rozmowie z portalem "meczyki.pl" swojego komentarza w całej sprawie udzielił Zbigniew Boniek. - Byłem w szoku i jestem absolutnie przeciwny, bo sam brałem udział w innych rozgrywkach. Dla mnie zawsze liczyła się sama idea i piękno futbolu, ale to były inne czasy. Reprezentacja, marzenia o występie w Pucharze Europy i rywalizacja z najlepszymi. Pokazanie, że jestem wśród nich wyjątkowy - od podwórka do największych stadionów - przyznał szef Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I dodał: - W Superlidze de facto sport sam w sobie schodzi na drugi plan. Kasa jest zagwarantowana z góry. Bawimy się we własnym sosie. Nikt nie może nam zagrozić. To dla mnie bubel. Błyskotka bez wartości. Myśli pan, że dla najlepszych piłkarzy świata zwycięstwo w tym dziwnym tworze będzie smakowało tak samo jak w turnieju, który ma swoją piękną historię? Pucharu o którym marzy każdy? Pieniądze są ważne, ale nie wszystko da się kupić.

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze