Bartosz Bereszyński

i

Autor: Cyfrasport

ciekawe podejście

Bartosz Bereszyński zaskoczył wszystkich na konferencji prasowej. Tak ocenił pogodę w Katarze, nie uwierzycie, co powiedział

2022-11-20 14:44

Bartosz Bereszyński jest jednym z ważniejszych zawodników w reprezentacji Polski, która rywalizować będzie lada moment na mistrzostwach świata w Katarze. Choć nie jest pewne, że pojawi się w pierwszym składzie, to nawet jeśli tak się nie stanie, to powinien być jednym z pierwszych zawodników do wejścia z ławki. Wiele mówiło się do tej pory o warunkach, jakie panują w Katarze i że mogą one bardzo mocno przeszkadzać piłkarzom. Zgoła innego zdania jest Bereszyński, który na konferencji prasowej wskazał, że pogoda skłaniała tego dnia nawet do... założenia bluzy!

Bartosz Bereszyński to nominalny prawy obrońca i z pewnością nie ma łatwej drogi do pierwszej jedenastki reprezentacji Polski. Prawa strona jest bowiem zajęta przez Matty'ego Casha, a z lewej, gdzie często był rzucany Bereszyński, najczęściej gra Nikola Zalewski, który zdaje się też lepiej pasować do koncepcji ustawienia z wahadłowymi. Bereszyński daje jednak sporo pewności w obronie i niewykluczone, że zobaczymy go nawet w pierwszym składzie któregoś z meczów, gdy zajdzie jakaś zmiana ustawienia. Na niedzielnej konferencji prasowej, w której udział wzięli Bartosz Bereszyński i Sebastian Szymański, jednym z pierwszych pytań było to o aklimatyzację i pogodę. Bereszyński zaskoczył swoją opinią na ten temat.

Bartosz Bereszyński rozczarowany... na plus

Wiele mówiło się o tym, że temperatury w Katarze nawet w listopadzie mogą bardzo dawać się we znaki piłkarzom, zwłaszcza pochodzącym z chłodniejszych krajów. Bartosz Bereszyński, który na co dzień i od wielu lat gra we Włoszech, powiedział, że pogoda jest zdecydowanie lepsza od przewidywanej.

 – Aklimatyzacja przebiega bardzo dobrze. Spodziewaliśmy się dużych upałów, ale jestem rozczarowany… na plus – zaczął wyraźnie pozytywnie nastawiony zawodnik Sampdorii. Stwierdził nawet, że pogoda w niedzielę, czyli dzień otwarcia mistrzostw, skłania do założenia bluzy. – Dzisiaj pogoda na bluzę - to dobre warunki do grania w piłkę – dodał Bereszyński.

Piękna dyrektorka w PZPN. Wcześniej pracowała w TVP
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze