Antoni Piechniczek kończy 78 lat!

i

Autor: GRZEGORZ SZMAK/SUPER EXPRESS Antoni Piechniczek kończy 78 lat!

Były selekcjoner kadry o sławie Stadionu Śląskiego. Legendy futbolu przegrywały w Chorzowie

2022-03-29 11:26

Dziś reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w finale baraży. Zwycięzca wywalczy upragniony awans na mistrzostwa świata w Katarze. Antoni Piechniczek prowadził kadrę na dwóch mundialach: w Hiszpanii i Meksyku. Były selekcjoner kadry zna doskonale atmosferę Stadionu Śląskiego. Obiekt w Chorzowie gościł wielu wybitnych graczy w historii futbolu. W rozmowie z nami Piechniczek wspomina dawne polskie wiktorie na tym obiekcie.

Na Stadionie Śląskim rozegrano wiele niezapomnianych meczów z udziałem reprezentacji Polski. Przewinęło się wielu wyśmienitych asów piłkarstwa światowego. - Wyjątkowość atmosfery tworzonej przez widzów podkreślali najwięksi, którzy tu grali i przegrywali: Lew Jaszyn, Bobby Moore, Johan Cruyff - przypomniał Antoni Piechniczek w rozmowie z Super Expressem. - Zresztą żadna instytucja kultury w Polsce – kino, teatr, filharmonia, opera – nie gościła u siebie tak wielu gwiazd w swej dziedzinie, ilu najwybitniejszych piłkarzy w ciągu ponad 60 lat przewinęło się przez murawę Stadionu Śląskiego - podkreślił legendarny szkoleniowiec.

Starcie gwiazd futbolu: Robert Lewandowski kontra Zlatan Ibrahimović. Bogacze pobiją się o mundial

Piechniczek przed meczem ze Szwecją trzyma kciuki za reprezentację Polski i nowego selekcjonera. - Życzę trenerowi Michniewiczowi, aby i jemu udało się na Stadionie Śląskim zwycięsko zagrać o swoje marzenia - wyznał utytułowany trener kadry. - To świetna arena do realizacji takich zadań. To tylko futbol, w którym można wygrać i przegrać. Ale ja w sukces reprezentacji głęboko wierzę: w umiejętności zawodników, w doświadczenie trenera Michniewicza. On wie doskonale, o co gra. Może być pierwszym selekcjonerem, któremu wystarczy wygrać jeden mecz, by wprowadzić biało-czerwonych na mundial. Wierzę też, że wspaniały mit Stadionu Śląskiego, stworzony przez dekady dzięki niezwykłej publiczności i atmosferze tego miejsca, znów ożyje! - przekonywał Piechniczek w rozmowie z Super Expressem.

Tak przed laty Piotr Czachowski przechytrzył Szwecję! Przed finałem barażu w Chorzowie mówi o wściekłych lwach [WIDEO]

Zobacz zdjęcia Stadionu Śląskiego w galerii poniżej:

Sonda
Kto awansuje na mistrzostwa świata: Polska czy Szwecja?
EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze