Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Selekcjoner ujawnił

Czesław Michniewicz puścił parę z ust! Wyjawił jedną z tajemnic kadry, chodzi o zbliżający się mundial

2022-08-02 15:42

Wielkimi krokami zbliża się mundial w Katarze. Już 21 listopada wystartuje najważniejsza piłkarska impreza czterolecia, a polscy kibice liczą na udany występ Biało-Czerwonych. Kilka miesięcy przed mistrzostwami świata Czesław Michniewicz puścił parę z ust! Selekcjoner reprezentacji Polski wyjawił jedną z tajemnic kadry.

Kibice żyją obecnie początkiem klubowego sezonu 2022/23, ale już niedługo to reprezentacyjna piłka będzie na ustach wszystkich. Ostatnie zgrupowanie było wyjątkowo długie, a w czerwcu polscy piłkarze rozegrali aż cztery mecze. Był to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do mistrzostw świata, co było widać m.in. po liczbie powołań. Michniewicz zaprosił do kadry niemal 40 piłkarzy i mógł się im przyjrzeć z bliska. Przed wylotem do Kataru spotka się z kadrowiczami tylko we wrześniu, gdy Biało-Czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze tegorocznej Ligi Narodów - z Holandią i Walią. Późniejsze zgrupowanie rozpocznie się na tydzień przed startem mistrzostw, więc czasu na treningi będzie niezwykle mało. Dlatego od kilku miesięcy spekulowano, że Polska zagra jeszcze mecz towarzyski. Mówiło się m.in. o Brazylii, ale brakowało oficjalnego potwierdzenia. Teraz Michniewicz zdradził wszystko!

Wzruszające pożegnanie Lewandowskich z Monachium. Ania ocierała łzy, intymne chwile na środku boiska

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych

Michniewicz puścił parę z ust! Wyjawił jedną z tajemnic kadry

Sparing z Brazylią dość szybko okazał się mało prawdopodobny, ale już w maju selekcjoner reprezentacji informował o dużych szansach na starcie z Chile. - Podczas Ligi Narodów chcemy porotować ustawieniem, popróbować wariantów, bo później nie będzie wiele okazji. Będziemy mieć jeden mecz towarzyski – i wszystko na to wskazuje, że w połowie listopada rywalem będzie Chile - mówił wówczas. Przez wiele tygodni brakowało w tej sprawie jakiegokolwiek konkretu, ale na początku sierpnia sam Michniewicz potwierdził sparing z zespołem z Ameryki Południowej!

Życie pięknej żony byłego kapitana Cracovii jest zagrożone. Andreea Hanca walczy o ciążę, zmaga się z wielkimi problemami

Czesław Michniewicz przechodzi przed mundialem wielką metamorfozę!

2 sierpnia selekcjoner reprezentacji Polski był specjalnym gościem spotkania z młodzieżą biorącą udział w akcji "Lato w mieście", którą w Warszawie zorganizował klub KTS Weszło. Podczas wyjątkowego treningu nie zabrakło m.in. pytań od dzieci. Na miejscu byli obecni również dziennikarze, a jeden z nich - Jakub Kłyszejko z TVP Sport - poinformował, że Michniewicz potwierdził sparing z Chile. Mecz Polska - Chile ma odbyć się dzień przed wylotem do Kataru na Stadionie Narodowym!

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze