Dariusz Szpakowski

i

Autor: Artur Hojny Dariusz Szpakowski

Dramat komentatora

Dariusz Szpakowski mógł stracić głos! Dramatyczne chwile, o wszystkim opowiedział! ZDJĘCIA

2022-11-27 20:33

Dariusz Szpakowski to lubiany komentator sportowy, a jego charakterystyczny głos kojarzy się polskim kibicom ze wspaniałymi piłkarskimi emocjami. Właśnie komentuje mecze już na dwunastym mundialu w karierze. Mało kto wie, że Dariusz Szpakowski mógł stracić głos. Problemy zaczęły się od wypadku samochodowego. Dziennikarz musiał poddać się skomplikowanej operacji kręgosłupa i istniało ryzyko uszkodzenia nerwów krtani, a w efekcie utraty głosu. - Stres był duży - nie ukrywał Szpakowski.

Dariusz Szpakowski ryzykowną operację przeszedł pod koniec 2010 r., a o szczegółach opowiedział "Super Expressowi". - Emocje były ogromne. Chodziło przecież o głos, czyli moje narzędzie pracy - mówił Szpakowski, dziennikarz Telewizji Polskiej. Problemy Szpakowskiego zaczęły się od poważnego wypadku samochodowego. - Uszkodziłem kręgosłup, a konkretnie powierzchnie międzykręgowe, czyli dyski w odcinku szyjnym - wyjaśniał Szpakowski. - Efekt był taki, że z czasem pojawił się coraz mocniejszy ucisk na nerw, który pogłębił się do tego stopnia, że zacząłem mieć niedowład lewej ręki - tłumaczył komentator sportowy.

Tak wyglądał MŁODY Dariusz Szpakowski. Te NIEZNANE ZDJĘCIA zrobiono 40 lat temu! Kosmiczna METAMORFOZA

Dariusz Szpakowski usłyszał od lekarzy, że konieczna jest operacja. - Powiedzieli, że jeśli będę zwlekać, to tylko na własną odpowiedzialność, bo nerw może zupełnie obumrzeć. Uprzedzili mnie przy tym o jednej ważnej rzeczy. O tym, że operacja polega na tym, że do kręgów dochodzi się od strony przełyku. Trzeba odsunąć krtań, tchawicę i cały przełyk, a skomplikowany zabieg wiąże się z ryzykiem uszkodzenia nerwów krtani i całkowitej utraty głosu - wyjaśniał szczegóły skomplikowanej i ryzykownej operacji Dariusz Szpakowski. - Stres był duży, ale oddałem się w świetne ręce. Nazwisko Górski to synonim sukcesów w naszym kraju, a mnie operował doktor Rafał Górski, wybitny specjalista.

Dariusz Szpakowski skomentował jeden mecz i w sieci zaczęło grzmieć. TVP miało podjąć sensacyjną decyzję

Operacja na oddziale neurochirurgii w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie trwała 2,5 godziny. Istniało ryzyko uszkodzenia nerwów krtani i w efekcie właśnie utraty głosy.  - Największe emocje były zaraz po przebudzenia z narkozy - opowiadał Dariusz Szpakowski. - Usłyszałem głos doktora Górskiego. "Panie Darku! Panie Darku!" - wołał do mnie, a ja nie wiedziałem, czy mam się odezwać, czy mam szeptać. Bałem się sprawdzić, czy wciąż mam głos. W końcu się odważyłem i mogłem odetchnąć. Głosu nie straciłem.

JAK PRZEBIEGŁA OPERACJA DARIUSZA SZPAKOWSKIEGO? DOWIESZ SIĘ W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ.

Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro
Najnowsze