Krzysztof Piątek

i

Autor: CyfraSport Krzysztof Piątek

DRAMAT! Krzysztof Piątek kontuzjowany. Czeka go długa przerwa, reprezentacja się sypie

2022-03-25 8:59

Sparing Polaków ze Szkotami nie mógł się ułożyć gorzej! Średni wynik, jeszcze gorsza gra, a na domiar złego - boisko przedwcześnie opuściło dwóch zawodników Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon. W piątkowy poranek gruchnęły kolejne złe informacje. Bohater z Glasgow, Krzysztof Piątek, także doznał urazu. Fatalne wieści przekazał dziennikarz Weszło i Kanału Sportowego, Krzysztof Stanowski.

Krzysztof Stanowski przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych bardzo złe wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Okazało się, że zakrwawione getry to nie tylko efekt drobnej rany. Jacek Kurowski z TVP informował, że "krew chlupała mu w butach". Informacje są jednak znacznie poważniejsze! - Krzysztof Piątek wypada na 3 tygodnie. 7 szwów na Achillesie - przekazał dziennikarz Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski.

Zobacz także: Jan Tomaszewski na gorąco po meczu Szkocja - Polska. Wskazał jedyny pozytywny akcent

Wszystko wskazuje więc na to, że Krzysztof Piątek nie zagra w najważniejszym marcowym meczu naszej kadry. A to spotkanie kluczowe w kontekście wyjazdu na mistrzostwa świata. Biało-czerwoni zagrają 29 marca ze Szwedami o grę w Katarze. Kadra "Trzech Koron" wygrała po dogrywce 1:0 z Czechami.

- Ciężki mecz. Szkoci grają bardzo intensywnie, ostro i taki to był mecz, ale też takiego się spodziewaliśmy. Fajny sprawdzian, dobrze, że zremisowaliśmy, ale mamy świadomość, że najważniejszy mecz przed nami. W pierwszej połowie brakowało spokoju przy utrzymaniu się przy piłce, za szybko się jej pozbywaliśmy. Ustaliliśmy, że musimy częściej biegać za plecy i tam spróbować dogrywać piłki. Jak widać opłaciło się - mówił po meczu Krzysztof Piątek w rozmowie z TVP Sport.

Zobacz także: Tak wyglądała noga Krzysztofa Piątka po meczu. "Krew chlupała w bucie"

Zobacz zdjęcia z meczu Polski ze Szkocją z Hampden Park w Glasgow. Kliknij w galerię i sprawdź!

Finał baraży el. MŚ 2022: Kiedy mecz Polska - Szwecja?

Biało-czerwoni awansowali do baraży po walkowerze nałożonym na Rosję za inwazję kraju i wywołanie wojny w Ukrainie. W regularnych nalotach giną codziennie setki, jeśli nie tysiące ludzi. Szwedzi pokonali Czechów i zameldowali się w finale. Spotkanie Polska - Szwecja na Stadionie Śląskim we wtorek o godz. 20.45. Zwycięzca zapewni sobie występ w mistrzostwach świata w Katarze.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze