Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Grupa Polski na mistrzostwa świata 2022. MŚ 2022: Grupa Polski - RYWALE, Z KIM GRAMY? Grupa Polski MŚ Katar 2022

2022-04-01 19:22

Grupa Polski na mistrzostwa świata 2022. MŚ 2022: Grupa Polski - RYWALE, Z KIM GRAMY? Grupa Polski MŚ Katar 2022. Reprezentacja Polski wywalczyła sobie prawo do gry na mundialu w Katarze wygrywając finał barażów. Polacy zaprezentowali się w meczu ze Szwecją bardzo przyzwoicie i ostatecznie pokonali niewygodnego rywala 2:0 po bramkarz Lewandowskiego i Zielińskiego. W piątek, 1 kwietnia, Polacy poznali rywali, z którymi zmierzą się w fazie grupowej mundialu w Katarze. MŚ 2022: Grupa Polski - RYWALE, Z KIM GRAMY? Grupa Polski MŚ Katar 2022.

Grupa Polski mundialu w Katarze. Z kim zagrają Polacy?

Reprezentacja Polski nie bez przeszkód awansowali na mistrzostwa świata w Katarze. Polacy zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, ustępując tylko reprezentacji Anglii i wywalczyli sobie prawo do walki w barażach, ale ostatecznie nad trzecią Albanią miała tylko 2 punkty przewagi. Wiele niepokoju pojawiło się przede wszystkim po porażce z Węgrami na PGE Narodowym, które podkopało morale w drużynie i sprawiło, że straciliśmy rozstawienie we wspomnianych barażach. Ostatecznie los sprawił, że Polacy do finału barażów awansowali bez gry. Biało-Czerwoni mieli rywalizować z Rosjanami, jednak decyzją FIFA „Sborna” została wykluczona z powodu napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. W decydującym meczu Polacy stanęli naprzeciw Szwedów.

Zasady losowania grup Katar 2022 MŚ Katar 2022 losowanie grup - zasady

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?

Grupa Polski na mistrzostwa świata 2022. Grupa Polski MŚ Katar 2022

W finale barażów Polacy walczyli ze Szwedami na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wielu fanów i ekspertów miało wątpliwości przed tym starciem, ale Czesław Michniewicz świetnie ustawił zespół, a Polacy wypełnili swoje zadania na tyle dobrze, że nie stracili żadnej bramki, a strzelili dwie i w regulaminowym czasie rozstrzygnęli sprawy awansu. Teraz przed Polakami misja Katar, a to, z kim nasi piłkarze będą walczyć w fazie grupowej, wyjaśniło się w piątek, 1 kwietnia.

Rzecznik PZPN zachował się jak szef. Bez ogródek zaorał Rosjanina, te słowa nie przejdą bez echa

Rywale Biało-Czerwonych zostali wylosowani na gali w Dosze, która odbędzie się w piątek, 1 kwietnia. Z racji zasad rządzących losowaniem, była duża szansa, że Polska trafi na egzotycznych rywali takich jak Brazylia, Argentyna czy Urugwaj. Mniejsze prawdopodobieństwo było, że trafimy na którąś z europejskich potęg, ale nie było ono zerowe. Ostatecznie Polska trafiła do grupy C, gdzie zagra z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Grupa C

  1. Argentyna
  2. Arabia Saudyjska
  3. Meksyk
  4. Polska
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze