Gary Lineker

i

Autor: AP

Kontrowersyjny pomysł legendy

Gwiazdy futbolu dokonają coming-outu na mundialu? Gary Lineker zachęca! Katarczycy byliby wściekli

2022-10-14 21:58

Niemal całą Europę, a może nawet świat, obiegły słowa Gary’ego Linekera. Były wybitny napastnik reprezentacji Anglii, obecnie ekspert telewizji BBC i prowadzący program „Match of the Day” udzielił wywiadu dziennikowi „Daily Mirror”. W rozmowie nie zabrakło trudnych i kontrowersyjnych tematów. Lineker wypowiedział się o mniejszości seksualnej w piłce i wystosował pewien apel do gwiazd Premier League.

W ostatnim czasie Jake Daniels z Blackpool i Josh Cavallo z Adelaide United dokonali tzw. coming outu, czyli opowiedzieli o swojej homoseksualnej orientacji. Od lat trwa w Anglii kampania, która ma na celu walczyć o sprawiedliwe traktowanie osób LGBT. Od kilku sezonów w Premier League, zazwyczaj w grudniu, widzimy wiele tęczowych elementów na stadionach. Tęczowe chorągiewki, opaski kapitanów drużyn Premier League i tak dalej. Lineker ma kolejny pomysł na to, jak walczyć z piętnowaniem osób LGBT.

Lineker zdradził w rozmowie z „Daily Mirror”, że zna gwiazdy Premier League, których orientacja jest homoseksualna. - Byłoby wspaniale, gdyby jeden albo dwóch z tych piłkarzy zdecydowało się na "coming out" podczas zbliżających się mistrzostw świata w Katarze. To byłoby niesamowite - stwierdził w rozmowie z dziennikiem.

Rodzinna tragedia kolegi Zielińskiego. Piłkarz i jego żona stracili nienarodzoną córkę, łzy stają w oczach

61-latek dodał również, że kilku piłkarzy było już bardzo blisko i rozważali decyzję o ujawnieniu się światu. – To kilka osób, znam je, ale oczywiście nie mogę powiedzieć, o kogo chodzi. Miałem nadzieję, że Daniels i Cavallo ruszą lawinę. Jest wielu zawodników, którzy muszą żyć w kłamstwie. Gdybym był agentem wielkiego piłkarza, który jest gejem, powiedziałbym mu, żeby to ujawnił - przyznał Lineker.

To byłby dowód na wielką odwagę, biorąc pod uwagę, że homoseksualizm jest w Katarze karany… więzieniem. Lineker jednak zapewnił, że jako prowadzący studio BBC podczas mundialu będzie poruszał wiele niewygodnych dla Katarczyków zagadnień. Mówił m.in. o traktowaniu osób homoseksualnych w kraju gospodarza MŚ i prawach człowieka. – Jestem pewny, że zrobię to już pierwszego dnia. Nie będę do tego wracał za każdym razem, ale na pewno omówimy te tematy na samym początku turnieju – dodał Lineker.

Nie uwierzysz, co stało się z autem Roberta Lewandowskiego po odejściu z Bayernu. Wszystko stało się jasne

PKO Ekstraklasa Raport odc. 8
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze