Jacek Kurski, Dariusz Szpakowski

i

Autor: Sebastian Wolny/Super Express, Artur Hojny/Super Express

MŚ 2022 w Katarze

Jacek Kurski powiedział o końcu Dariusza Szpakowskiego. Dla wielu kibiców to będzie cios, prezes TVP był szczery

2022-08-26 13:46

Dariusz Szpakowski to dla wielu kibiców sportu w Polsce po prostu ikona. Legendarny dziennikarz TVP od kilkudziesięciu lat komentuje najważniejsze wydarzenia. Jego głos nierozerwalnie kojarzy się m.in. z meczami piłkarskiej reprezentacji Polski. Już niedługo 71-latek będzie mógł je skomentować podczas mistrzostw świata w Katarze. Taką informację przekazał Jacek Kurski. Prezes TVP był też niezwykle szczery i powiedział o końcu kariery Szpakowskiego.

Mundial w Katarze rozpocznie się już 20 listopada. Z pewnością jest to jedna z najważniejszych sportowych imprez tego roku. Kibice mają nadzieję, że reprezentacja Polski w końcu nawiąże do pięknej historii i zaprezentuje się lepiej niż na poprzednich MŚ w XXI wieku. Celem minimum dla podopiecznych Czesława Michniewicza będzie wyjście z grupy C. To nie będzie jednak łatwe, bowiem rywalami Biało-Czerwonych będą: Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna. Kluczowy na pewno będzie mecz otwarcia przeciwko drużynie z Ameryki Północnej. Pierwsze spotkanie w wielkim turnieju zawsze wywołuje szczególne emocje, a kibice żyją m.in. obsadą komentatorską takiego spotkania. TVP ma w swoich szeregach kilku uznanych dziennikarzy, co dało o sobie znać podczas zeszłorocznego Euro 2020. Nic dziwnego, że wielu fanów zastanawiało się, czy Dariusz Szpakowski skomentuje najbliższy mundial. Jacek Kurski postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości.

Internauci nie zostawili suchej nitki na Dariuszu Szpakowskim. Potężny hejt po wideo TVP

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Jacek Kurski powiedział o końcu Szpakowskiego. Dla wielu kibiców to będzie cios

Przypomnijmy, że pierwotnie to właśnie legendarny komentator miał skomentować finał Euro. Ostatecznie ten zaszczyt przypadł Mateuszowi Borkowi, a nagła zmiana planów TVP wzbudziła sporo niepewności. Tym bardziej, że Szpakowski już w 2019 r. mówił w programie "Prawda Futbolu" Romana Kołtonia, że prawdopodobnie nie skomentuje MŚ 2022 w Katarze. Rzeczywistość zweryfikowała te przewidywania, bowiem prezes TVP potwierdził w rozmowie z "Press", że fani usłyszą legendę mikrofonu podczas turnieju rozgrywanego pod koniec tego roku. Niestety, przekazał też mniej optymistyczną wiadomość.

Jasnowidz Jackowski szokuje. COŚ stanie się na mundialu 2022! Czy chodzi o ekipę Michniewicza?!

Rafał Wolski został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu, ale nie jest pierwszą gwiazdą sportu, którą to spotkało:

Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial Dariusza Szpakowskiego. Lubię go, nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza, myślę że połowie społeczeństwa również - powiedział Kurski. Tym samym niejako podsycił przewidywania, iż Szpakowski przejdzie na emeryturę po najbliższym mundialu. Sam dziennikarz, który pracuje w TVP od 1983 r., zdaje sobie sprawę z upływu czasu. Wie, że zbliża się jego koniec i zamierza pożegnać się na antenie. MŚ w Katarze będą jego dziesiątym mundialem skomentowanym dla publicznego nadawcy.

Sonda
Czy Dariusz Szpakowski to najlepszy komentator w historii polskiej telewizji?
Najnowsze