Dariusz Szpakowski

i

Autor: SE Dariusz Szpakowski

Legenda mikrofonu pod ostrzałem

Internauci nie zostawili suchej nitki na Dariuszu Szpakowskim. Potężny hejt po wideo TVP

2022-08-25 15:58

Dariusz Szpakowski to niewątpliwie jedna z największych legend polskiego sportu. Choć sam nie osiągnął sukcesów na arenach, to można postrzegać go jako ikonę dziennikarstwa i mikrofonu. Niestety, nie wszyscy doceniają wkład nestora naszych sprawozdawców w rozwój rodzimego sportu. Wystarczy mała pomyłka, by Szpakowski od razu znalazł się pod ostrzałem i tak było w tym przypadku.

Dariusz Szpakowski od lat pracuje w TVP i od lat umila kibicom oglądanie najważniejszych meczów piłkarskich transmitowanych za pośrednictwem Telewizji Publicznej. Choć w dziennikarstwie osiągnął niezwykle dużo, to nie wszyscy doceniają lata ciężkiej pracy. Wystarczy mała pomyłka, by w sieci pojawiło się sporo komentarzy krytyki pod adresem legendarnego komentatora. Tym razem TVP Sport postanowiło zaangażować Szpakowskiego w promocję Pucharu Hiszpanii. W rozgrywkach tych wystąpi m.in. Robert Lewandowski, który latem przeniósł się z Bayernu Monachium do FC Barcelona. Niestety, tym razem nie obyło się również bez hejtu i w komentarzach pod materiałem wideo wylała się prawdziwa fala krytyki, co chyba nie do końca jest sprawiedliwe. Można bowiem odnieść wrażenie, że Szpakowski w swoim stylu chciał po prostu oddać wielkie emocje.

Anna Lewandowska ostro się wygina i wylizuje łyżeczkę. Ale to musi być dobre!

Szpakowski na filmiku TVP

Na krótkim materiale wideo Dariusz Szpakowski wciela się w rolę komentatora, który właśnie obejrzał gola Roberta Lewandowskiego. Ikona mikrofonu postanowiła w bardzo energiczny sposób przekazać słowami taką hipotetyczną sytuację. Krzyczał i mocno gestykulował oraz umiejętnie modulował głosem, co jest jego znakiem rozpoznawczym po tylu latach spędzonych w kabinach komentatorskich na całym świecie.

- Robert Lewandowski, wejście w pole karne! Ładny zwód. Rooobert Lewandowski! Gol dla Barcelony! Mamy to! Don Roberto! Grazie! Grazie! Ach, to było naprawdę fantastyczne - słyszymy z ust uradowanego Szpakowskiego.

Cristiano Ronaldo zmieszany z błotem! Legendzie puściły nerwy, niemiłosiernie przejechał się po Portugalczyku

Fala hejtu wylała się na Dariusza Szpakowskiego

Niewielu spodziewało się chyba, że po tak krótkim wideo skala krytyki na Twitterze przybierze aż tak duże rozmiary. Internauci zauważyli szereg niedociągnięć. "Ale krzywdę robicie panu Dariuszowi" - przekazał jeden z nich pod filmikiem. "To miało być śmieszne czy żenujące?" - pytał retorycznie kolejny. Wiele komentarzy dotyczyło fragmentu, w którym komentator krzyczy "Don Roberto! Grazie! Grazie!". Jest to wyraźne wtrącenie z języka włoskiego. Kibice żartowali więc, że Lewandowski zagra zapewne w Pucharze Włoch, a nie Hiszpanii.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze