Georgiy Dzhikiya

i

Autor: Pavel Golovkin/AP/EAST NEWS Georgiy Dzhikiya

Kapitan reprezentacji Rosji grzmi w stronę Polaków. Wciąż przeżywają baraże do MŚ 2022, niczego nie zrozumieli

2022-04-17 9:53

Od zakończenia baraży do tegorocznych mistrzostw świata minęło już kilka tygodni, ale w Rosji dalej jest to gorący temat. Sborna została wykluczona z rywalizacji w związku z rozpoczęciem wojny na terytorium Ukrainy, na czym w półfinale play-off eliminacji skorzystała Polska. Biało-Czerwoni awansowali do finałowego starcia walkowerem, co mocno poruszyło rosyjskie społeczeństwo. Czas wciąż nie wyleczył ran, co widać po ostatniej wypowiedzi kapitana reprezentacji Rosji, Gieorgija Dżykii.

Po listopadowym zakończeniu fazy głównej eliminacji do mistrzostw świata przeprowadzono losowanie, po którym półfinałowe starcie Polski z Rosją jawiło się jako hit. W kraju wyjazd do Moskwy traktowano jako wielkie wyzwanie, jednak Rosjanie sami wykluczyli się z rywalizacji. Władimir Putin postanowił 24 lutego zaatakować Ukrainę, na co świat błyskawicznie zareagował. Sankcje dotknęły m.in. piłki nożnej, chociaż pierwotnie FIFA zwlekała ze stanowczą decyzją. Dlatego Polski Związek Piłki Nożnej mocno zaangażował się w bojkot rosyjskiej federacji, a ze stanowiskiem PZPN zgodziło się wiele innych europejskich związków. Ostatecznie Rosjanie zostali zawieszeni w strukturach FIFA i UEFA, co poskutkowało walkowerem w barażach. Polska awansowała do finału bez gry, a Sborna może rozgrywać jedynie towarzyskie mecze między sobą. Nic dziwnego, że jej piłkarze boleśnie to odczuwają.

Zaskakująca oferta za reprezentanta Polski! Trafi do jednej z najsilniejszych lig świata?

W awansie do MŚ dużą rolę odegrał Grzegorz Krychowiak, który poza boiskiem słynie z niecodziennych stylówek:

Kapitan reprezentacji Rosji ma pretensje do Polaków

Gdy w marcu reprezentacje walczyły o awans do mundialu, Rosjanie przeprowadzili zgrupowanie, podczas którego rozegrali m.in. wewnętrzny sparing z... młodzieżową kadrą. Ich sytuacja jest naprawdę trudna, ale nie mogło być inaczej w związku z bestialskim atakiem na niewinne państwo. Dlatego wypowiedzi kapitana Sbornej są idealnym dowodem na to, że sankcje przyniosły pewne skutki.

O tej historii Casha i Grosickiego nie wiedział nikt. W kadrze wszyscy się pokładali się ze śmiechu

"Mało kto chce cały czas trenować i grać mecze między sobą. Sytuacja jest dość trudna, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać" - powiedział cytowany przez portal Sport24.ru Dżykija. Po chwili powiedział zdecydowanie więcej, atakując zachowanie polskich piłkarzy. "Byłbym zainteresowany grą z Lewandowskim. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zaskoczony wypowiedziami piłkarzy reprezentacji Polski przed decyzją w tej sprawie. Oczywiście myślę, że posunęli się trochę za daleko w swoich wypowiedziach w tym zakresie" - stwierdził 28-letni obrońca Spartaka Moskwa.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?
Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze