Katar - Senegal RELACJA NA ŻYWO

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC Katar - Senegal RELACJA NA ŻYWO

Katar - Senegal

Katar - Senegal WYNIK: Historyczny gol Katarczyków, ale punktów brak. Szalony mecz. Senegal górą, gospodarze mundialu prawie za burtą

2022-11-25 16:13

Reprezentacja Kataru, która w pierwszym meczu mistrzostw świata w Katarze nie zaprezentowała się najlepiej, dziś pokazała się z zupełnie innej strony. Gospodarze turnieju nie tylko potrafili zdominować Senegal, ale również strzelić swojego pierwszego, historycznego gola w finałach mistrzostw świata. To jednak na Senegal nie wystarczyło i mecz skończył się wynikiem 3:1 dla ekipy z Afryki, a Katar jedną nogą jest już poza mundialem.

Katar - Senegal 1:3 (0:1)

Bramki: 41. Dia, 48. Diedhiou, 78. Muntari, 84. Dieng

Kartki: Mohammad, Dia, Ahmed, Jakobs, Ciss, Madibo

Katar: Barsham - Pedro Miguel (83. Waad), Mohammad, Khoukhi, Hassan, Ahmed (83. Salman) - Al Haydos (74. Muntari), Boudiaf (69. Hatem), Madibo - Almoez Alli, Afif

Senegal: Mendy - Sabaly, Koulibaly, Jakobs (78. Cisse), Diallo - Gueye, Mendy (78. Sarr) - Diatta (64. Ciss), Diehiou (74. Dieng), Sarr (74. Ndiaye) - Dia

W swoim drugim meczu na mistrzostwach świata, reprezentacja Kataru zaprezentowała się o niebo lepiej, niż miało to miejsce w meczu otwarcia. Gospodarze przez niemalże całą pierwszą połowę skutecznie bronili się przed atakami rywali, jednak w 41. minucie Boualem Khoukhi zarył korkiem w murawę próbując wybić piłkę. Do futbolówki szybko doskoczył więc Boulaye Dia i wpakował ją do siatki.

Katarczycy z historycznym golem na mundialu. To jednak nie wystarczyło na Senegal

Tuż po przerwie nadeszła kolejna bramka dla ekipy z Afryki. Famara Diedhiou po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do siatki głową, jednak to podrażniło rywali i reprezentacja Kataru ostro ruszyła do ataku, czym zaskoczyła przede wszystkim swoich rywali. Przez sporą część drugiej połowy ekipa z Bliskiego Wschodu nacierała na bramkę Senegalu, aż wreszcie trafiła do siatki za sprawą Mohammeda Muntariego.

Senegal zagrania komplet punktów. Reprezentacja Kataru jedną nogą za burtą

Pierwszy, historyczny gol Kataru w finałach mistrzostw świata dodał zawodnikom skrzydeł, jednak taki wynik długo się nie utrzymał. W 84. minucie Bamba Dieng mocnym strzałem posłał piłkę obok bramkarza wprost do siatki i zamknął rywalizację w tym meczu. Senegalczycy dopisali sobie komplet punktów i o wyjście z grupy będą walczyć w trzeciej kolejce z Ekwadorem, który jeszcze dziś zmierzy się z Holandią. Katar z kolei powoli może żegnać się z turniejem, bowiem o ile matematyczne szanse jeszcze istnieją, tak trudno spodziewać się, aby los był tak łaskawy dla gospodarzy turnieju, który po dwóch meczach mają zero punktów na koncie.

Czy wierzysz, że mecz Katar - Ekwador mógł zostać ustawiony?

Katar - Senegal RELACJA NA ŻYWO mundial 2022: Katar - Senegal WYNIK live online Katar - Senegal na żywo w internecie WYNIK, SKŁADY

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, która zarówno dla Kataru, jak i Senegalu zakończyła się nie po ich myśli. W meczu otwarcia, reprezentacja Kataru praktycznie nie istniała, natomiast Senegal po świetnej grze i postawieniu się Holandii, ostatecznie musiał uznać wyższość "Oranje". To sprawia, że przed dzisiejszym meczem Katar - Senegal, oba kraje mają na swoim koncie zero punktów i bilans bramkowy 0:2. Oczywiście przed pierwszym gwizdkiem sędziego, w meczu Katar - Senegal to ekipa z Afryki jest murowanym faworytem i ciężko wyobrazić sobie, aby spotkanie Katar - Senegal mogło zakończyć się zwycięstwem gospodarzy po tym, co ci zaprezentowali w swoim pierwszym meczu. Jak jednak mieliśmy już okazję zauważyć podczas tegorocznego mundialu, niemożliwe nie istnieje. Zapraszamy na relacje z meczu Katar - Senegal!