Łukasz Skorupski

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski

Kim jest Łukasz Skorupski? Sylwetka bramkarza reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 9:54

Łukasz Skorupski po raz drugi w karierze będzie uczestniczył na dużej, piłkarskiej imprezie. Golkiper powołany był już na mistrzostwa Europy 2021, a teraz będzie miał okazję poczuć atmosferę mundialu. Skorupski do kadry powoływany jest regularnie i w meczach, w których zagrał nie zawodził. Podczas mistrzostw świata w Katarze będzie zapewne pełnił rolę rezerwowego, ale w kryzysowej sytuacji będzie można na niego liczyć.

Jeśli ktoś w reprezentacji Polski miałby być uznany za żelaznego rezerwowego, który w sytuacji awaryjnej wejdzie na boisko i nie zejdzie poniżej pewnego poziomu, to na pewno tą osobą byłby Łukasz Skorupski. 31-letni bramkarz do biało-czerwonej kadry powoływany jest od dawna, ale dotychczas zagrał w zaledwie siedmiu spotkaniach. Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że ma pecha grając w tych czasach, bo Wojciech Szczęsny, czy Łukasz Fabiański na lata zamurowali pozycję w bramce polskiej reprezentacji. Skorupski pokazał jednak, że potrafi być dla nich świetnym zastępstwem. Choćby w meczu z Holandią w Rotterdamie grał znakomicie.

Łukasz Skorupski - reprezentacja

Łukasz Skorupski w reprezentacji zadebiutował w... 2012 roku. Polska mierzyła się wówczas z Macedonią, a kadrę prowadził Waldemar Fornalik. Trzeba przyznać, że to już zamierzchłe czasy. Golkiper miał wówczas 21 lat. Skorupski grał przede wszystkim w meczach towarzyskich. W eliminacjach do mistrzostw świata zagrał 45 minut, a w niedawno zakończonej Lidze Narodów miał okazję zagrać we wspomnianym spotkaniu z Holandią na wyjeździe. Wydaje się, że to był jego najlepszy występ w biało-czerwonych barwach. Skorupski był powołany na mistrzostwa Europy w 2021 roku, a teraz pojedzie na mistrzostwa świata.

Łukasz Skorupski - klub

Raczej nie będzie przekłamaniem, że Włoch stały się dla Skorupskiego drugim domem. Na Półwysep Apeniński bramkarz trafił w 2013 roku, kiedy to z Górnika Zabrze przeszedł do AS Roma. Od tamtej pory nie rusza się z Serie A, choć po samych Włoszech już podróżuje. Po przygodzie z rzymskim klubem był w Empoli, a od 2018 roku gra w Bolonii. I w wielu meczach jest jednym z najjaśniejszych punktów tego zespołu.

Łukasz Skorupski - żona, rodzina

Jeśli mowa już o zadomowieniu się na Półwyspie Apenińskim, nie można zapominać, że Łukasz Skorupski ma żonę z Włoch. Matilde Rossi bramkarz poznał za czasów gry w Empoli. Ukochana zawodnika to była modelka. Po kilku latach związku para postanowiła wziąć ślub. Przysięgę małżeńską złożyli sobie w 2017 roku, a niespełna rok później zostali rodzinami. Małżeństwo ma synka Leonardo.

Łukasz Skorupski - sylwetka

  • Łukasz Skorupski
  • Data urodzenia: 5 maja 1991
  • Klub: Bologna
  • Mecze w kadrze: 7
  • Numer: 12
  • Debiut w kadrze: 14 grudnia 2012, Macedonia 1:4 Polska
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze