Korea Południowa – Portugalia. MŚ 2022

Autor: AP Korea Południowa – Portugalia. MŚ 2022

MŚ Katar 2022

Korea Płd. - Portugalia WYNIK. Złoty gol Hwang Hee-Chana, Korea z awansem do 1/8 finału!

2022-12-02 18:16

Reprezentacja Korei rzutem na taśmę pokonała Portugalię 2:1 (1:1) w meczu ostatniej kolejki grupy H mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Bento szybko musieli odrabiać straty po golu Horty, ale za sprawą trafień Kim Young-Gwona i Hwang Hee-Chana. Dzięki wygranej Koreańczycy sensacyjnie zapewnili sobie awans do 1/8 finału, wychodząc z grupy kosztem Ghany i Urugwaju. Portugalczycy pomimo porażki zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Korea Płd. - Portugalia 2:1 (1:1)

Bramki: Kim Young-Gwon 27', Hwang Hee-Chan 90'+1 - Horta 6'

Kartki: Lee Kang-In, Hwang Hee-Chan (Korea)

Korea Płd: Seung-Gyu - Moon-Gwan, Young-Gwon (81' Son Jun-Ho), Kyung-Won Kwon, Jin-su - In-Beom Hwang, Jung - Kang-In Lee (81' Hwang Ui-Jo), Jae-Sung Lee (65' Hwang Hee-Chan), Son - Cho (990'+3' Cho Yu-Min)

Portugalia: Diogo Costa - Dalot, Pepe, Antonio Silva, Joao Cancelo, Ruben Neves (65' Joao Palhinha), Matheus Nunes (65' Rafael Leao), Vitinha (82' Carvalho), Joao Mario (82' Bernardo Silva), Ricardo Horta, Cristiano Ronaldo (65' Andre Silva)

Początek meczu zdecydowanie należał do Portugalczyków, którzy bardzo szybko udokumentowali swoją przewagę. Znakomitą akcję oraz dogranie Diogo Dalota strzałem w długi róg zakończył wówczas Ricardo Horta. Koreańczycy otrząsnęli się jednak dość szybko, a jeszcze przed upływem dwóch kwadransów zostali za to wynagrodzeni. Po rzucie rożnym piłka tak niefortunnie odbiła się od Cristiano Ronaldo, że trafiła pod nogi Kim Young-Gwon, który z najbliższej odległości pokonał Diogo Costę.

Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Paulo Bento długo nie mogła złapać odpowiedniego rytmu. To Portugalczycy byli aktywniejsi, Koreańczycy ograniczali się z kolei do strzałów z dystansu. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zespół z Azji rzutem na taśmę zadał decydujący cios. Po rzucie rożnym dla rywali fenomenalną kontrę wyprowadził Son, który następnie fantastycznie dograł do Hwang Hee-Chana. Napastnik występujący na co dzień w angielskim Wolverhampton wytrzymał próbę nerwów i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Prowadzenie, które Koreańczycy utrzymali do końcowego gwizdka.

Dzięki temu zwycięstwu, a także korzystnemu rezultatowi w meczu Ghany z Urugwajem Koreańczycy sensacyjnie awansowali do 1/8 finału. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, ich rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Brazylia. Portugalczycy pomimo porażki wygrali zmagania w grupie H, a ich przeciwnika w kolejnej fazie wyłoni najprawdopodobniej pojedynek Serbii ze Szwajcarią.

MŚ Katar 2022: Korea Płd. - Portugalia

Dzień dobry! Już o godz. 16:00 początek meczu grupy H pomiędzy Koreą Południową, a Portugalią. Relację na żywo z tego spotkania będzie można śledzić na sport.se.pl. Serdecznie zapraszamy!

Początek spotkania już za nieco ponad kwadrans. Przypomnijmy, że Portugalczykom do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wystarczy remis. Koreańczycy aby awansować muszą z kolei wygrać i ponadto liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w meczu Ghana - Urugwaj.

W takich składach wybiegną na boisko oba zespoły:

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, za chwilę hymny.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Facundo Tello z Argentyny.

1'

Zaczynamy!

3'

Bardzo spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola.

4'

Pierwsza próba wrzutki w stronę Cristiano Ronaldo, ale koreański bramkarz bez najmniejszego problemu przejmuje futbolówkę.

5'

Ależ otwarcie Portugalczyków! Ricardo Horta i Portugalia prowadzi 1:0!

6'

Świetnie przedarł się prawą flanką Diogo Dalot. Prawy defensor świetnie dograł do Horty, któremu pozostało jedynie trafić do siatki.

9'

Mocne otwarcie Portugalczyków, czekamy na odpowiedź ekipy z Azji. Choć Koreańczycy znajdują się już w ekstremalnie trudnym położeniu, ich awans wciąż nie jest niemożliwy.

11'

Koreańczycy wydają się nieco oszołomieni utratą gola, ostatnie minuty to dość chaotyczna gra w ich wykonaniu. Portugalczycy natomiast nie forsują tempa, spokojnie rozgrywając piłkę.

14'

Świetna indywidualna akcja Cancelo, który wkręcił przy linii końcowej jednego z defensorów. Z jego strzałem poradził sobie jednak Seung-Gyu.

17'

Trafiają Koreańczycy do siatki, ale ich radość trwa bardzo krótko. Arbiter boczny sygnalizuje bowiem pozycję spaloną i bramka nie zostaje uznana.

20'

Koreańczycy powoli zaczynają przejmować inicjatywę, do strzelenia gola wciąż jednak daleko.

23'

Próba odpowiedzi ze strony Portugalczyków, ale dośrodkowanie w stronę Cristiano Ronaldo przeciął jeden z obrońców i mamy tylko rzut rożny.

24'

Bez zagrożenia pod koreańską bramką.

27'

I mamy remis! Tym razem bramka powinna już zostać uznana!

27''

Wrzutka z rzutu rożnego, piłka odbija się od Cristiano Ronaldo i trafia pod nogi Kim Young-Gwona, który z najbliższej odległości pakuje ją do siatki. 1:1!

30'

CR7 miał okazję do szybkiej rehabilitacji, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z golkiperem. Dodatkowo arbiter boczny zasygnalizował spalonego.

32'

Przy obecnym wyniku Koreańczykom do pełni szczęścia wystarczy strzelenie jednej bramki.

34'

Tym razem próbował z dystansu Dalot, ale świetną interwencją popisał się koreański bramkarz. Chwilę później kolejna próba z dystansu - tym razem Vitinha - ale ponownie czujny Seung-Gyu

36'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Lee Kang In.

38'

Składna akcja Portugalczyków, ale w decydującym momencie niedokładnie dograł Cristiano Ronaldo. Chwilę później faulował Ricardo Horta.

40'

Dobra próba z dystansu w wykonaniu Sona. Skutecznie interweniował jednak Diogo Costa.

41'

Odpowiedź Portugalczyków, ale zupełnie nieudana. Strzał Matheusa Nunesa wylądował w trybunach.

42'

Vitinha był natomiast zdecydowanie bliżej! Jego strzał sparował jednak bramkarz, a dobitka szczupakiem w wykonaniu CR7 okazała się niecelna.

44'

Miał przed chwilą szansę na dublet Horta. Jego uderzenie było jednak słabe i w sam środek - bez najmniejszych problemów Seung-Gyu.

Do pierwszej połowy argentyński arbiter dolicza jedynie 2 minuty.

45'+1'

Koreańczycy próbowali mocnym akcentem zakończyć pierwszą część gry. Dobra wrzutka z lewej strony, ale niestety żaden z atakujących zawodników nie zdołał jej zamknąć.

Koniec pierwszej połowy!

Oglądamy naprawdę ciekawe spotkanie. Początek zdecydowanie należał do Portugalczyków, którzy szybko objęli prowadzenie po golu Horty. Koreańczycy szybko się jednak otrząsnęli i jeszcze przed upływem dwóch kwadransów, za sprawą Kim Young-Gwona doprowadzili do wyrównania. Asystę przy tym golu zaliczył... Cristiano Ronaldo. Pozostaje liczyć, że po przerwie piłkarze nie spuszczą z tonu. Wracamy za kwadrans!

Piłkarze obu zespołów powrócili już na murawę. Za chwilę początek drugiej odsłony.

46'

Ruszamy!

46'

Mocno chcieli rozpocząć Portugalczycy, ale dośrodkowaniu Cancelo było fatalne i od bramki rozpocznie Seung-Gyu.

49'

Przypomnijmy, że Koreańczykom do awansu wystarczy obecnie jedynie jedna bramka. Sytuacja może jednak zmieniać się dynamicznie, wszystko zależy od rezultatu rozgrywanego w tym samym czasie meczu Ghany z Urugwajem.

51'

Początek - podobnie jak w pierwszej połowie - należy do Portugalczyków. Podopieczni Fernando Santosa posiadają inicjatywę, ale jak na razie nie przekłada się to na klarowne okazje do zdobycia bramki.

52'

Kolejna okazja Cristiano Ronaldo, ale portugalski gwiazdor nieczysto trafił w piłkę.

55'

Koreańczycy po przerwie nie wyglądają na zespół, który za wszelką cenę musi wygrać. Podopieczni Paulo Bento czekają na rywala na własnej połowie i najwyraźniej liczą na szybkie kontry.

56'

I właśnie nadarzyła się taka okazja! Po znakomitej kontrze w polu karnym znalazł się Son, ale strzał koreańskiej gwiazdy został zablokowany.

57'

Po rzucie rożnym próbował sprzed pola karnego Lee Jae-Sung, ale bardzo niecelnie.

61'

Mieliśmy przed chwilą obiecującą kontrę Koreańczyków, ale fatalnie rozegrał to Son. As Tottenhamu zdecydował się na indywidualną akcję i piłkę zabrał mu już pierwszy rywal.

63'

Za chwilę zobaczymy pierwsze roszady w obu zespołach. W ekipie Portugalii zobaczymy na murawie aż trzech nowych zawodników.

65'

Z boiska schodzą Cristiano Ronaldo, Ruben Neves i Matheus Nunes. W ich miejsce Andre Silva, Rafael Leao oraz Joao Palhinha.

65'

Zmieniają także Koreańczycy: za Lee Jae-Sunga wchodzi Hwang Hee-Chan.

67'

Ależ blisko byli Koreańczycy objęcia prowadzenia! Strzał sprzed pola karnego znakomicie broni jednak Diogo Costa.

70'

Uderzał przed chwilą Son, interweniował jednak ofiarnie Cancelo. Koreańczycy sugerują zagranie ręką, ale powtórki pokazały, że była to przepisowa interwencja.

72'

Próbował w odpowiedzi Leao, ale jego strzał był bardzo słaby. Bez zagrożenia pod koreańską bramką.

74'

Z rzutu wolnego uderzał Lee Kang In, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Costy.

76'

Rozpoczynamy ostatni kwadrans spotkania. Koreańczykom wciąż potrzeba jednej bramki, aby awansować do 1/8 finału. Czy uda im się ta sztuka?

77'

Blisko objęcia Portugalczycy! Znakomita akcja Dalota, ale jego dośrodkowanie przeciął jeden z defensorów.

80'

Kolejne zmiany w obu ekipach - dwóch nowych zawodników koreańskich oraz jeden portugalski.

84'

Koreańczycy mają coraz mniej czasu na strzelenie upragnionego gola. Jak na razie niewiele wskazuje na to, że im się uda...

85'

Długa piłka w kierunku Sona, ale na posterunku Diogo Costa.

87'

Portugalczycy starają się podchodzić wysokim pressingiem, maksymalnie utrudniając zadanie rywalom. Koreańczycy mają coraz mniej czasu...

90'

Arbiter dolicza do drugiej połowy 6 minut.

90'+1'

GOOOOOOOOOL dla Koreańczyków! W tej chwili ekipa z Azji znajduje się na drugim miejscu w grupie!!!

90'+1'

Fenomenalna kontra Koreańczyków! Son pognał na bramkę Diogo Costy, po czym świetnie dograł do Hwang Hee-Chana. Ten zachował zimną krew, wprawiając całą Koreę Płd. w ekstazę!

90'+4'

W tym momencie Koreańczycy są w 1/8 finału. Jeden gol dla Urugwaju ponownie zmieni nam jednak sytuację o 180 stopni.

90'+6'

Do końca meczu pozostały jedynie sekundy. Czy Koreańczycy dowiozą to prowadzenie?

Koniec meczu!

Korea Południowa pokonuje Portugalię 2:1 i na ten moment to podopieczni Paulo Bento znajdują się na miejscu dającym awans do 1/8 finału. Jeśli Uruwaj nie zdoła strzelić kolejnego gola w meczu z Ghaną, Azjaci awansują do najlepszej szesnastki MŚ.

Portugalczycy pomimo porażki zakończyli zmagania w grupie H na pierwszym miejscu.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo z meczów MŚ w Katarze. Do zobaczenia!

Po dwóch seriach gier w grupie H mistrzostw świata w Katarze wciąż pozostało do odkrycia kilka niewiadomych. Jako jedyni awans do dalszych gier zapewnili sobie jak do tej pory Portugalczycy, ale i oni w spotkaniu z Koreą Płd. będą mieli o co grać. Aby zapewnić sobie pierwsze miejsce i teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału, podopieczni Fernando Santosa muszą co najmniej zremisować. Koreańczycy wciąż liczą się natomiast w walce o awans. Aby tak się stało, muszą jednak pokonać Cristiano Ronaldo i spółkę, a przy tym liczyć na korzystne rozstrzygnięcie meczu Ghana - Urugwaj.