Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO Katar 2022

Propaganda działa na całego

Kto zobaczy to wideo z Kataru, w cyrku się nie zaśmieje. Manipulacja bije po oczach, poczujecie ciarki żenady

2022-11-13 9:51

Równo za tydzień rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Turniej ten pod wieloma względami będzie wyjątkowy, ale w tym wypadku za tym słowem nie zawsze kryją się wyłącznie rzeczy pozytywne. O skandalach związanych z tegorocznym mundialem mówi się głośno. A ostatnie nagrania z Kataru pokazują, że propaganda sukcesu przekracza kolejne bariery. Manipulacja zaczyna się rozkręcać...

Od kiedy tylko stało się jasne, że mistrzostwa świata w 2022 roku zorganizuje Katar, pojawiło się wiele sceptycznych głosów. Te okazały się jak najbardziej trafne, bo w ostatnim czasie zamiast o wielkim piłkarskim święcie, więcej mówi się o aferach, skandalach i podejrzanych interesach związanych z mundialem. W dodatku w Katarze możemy nie zobaczyć tysięcy fanów z innych państw, bo wyjazd wiąże się z ogromnymi kosztami.

Manipulacja przed mundialem w Katarze. Zatrważające nagrania

Niewykluczone więc, że na niektórych spotkaniach zabraknie licznej grupy fanów danej reprezentacji. To również nie wpływa na pozytywny odbiór całej imprezy. Ale w Katarze robi się wszystko, aby wbrew powszechnej opinii pokazać, że atmosfera wokół mistrzostw będzie świetna. Już kilka dni temu media informowały, że władze tego państwa "zatrudni" niektórych fanów do tego, aby w mediach społecznościowych pochlebnie wypowiadali się o imprezie.

W Katarze podjęto kolejną próbę ocieplenia atmosfery wokół mundialu. Ale ta próba okazała się tandetną manipulacją, a obrazki mogą wywołać zażenowanie. W mediach społecznościowych pokazały się nagrania grup kibiców rzekomo z innych krajów. Byli oni ubrani w stroje reprezentacji Niemiec, czy Argentyny. Ale internauci nie dali się oszukać. Szybko okazało się, że ci "kibice" nie mają zbyt wiele wspólnego z krajem, któremu "kibicują". Choćby za fanów z Portugalii mieli się przebrać wynajęci pracownicy z Bangladeszu. Trudno to nazwać inaczej niż tanią manipulacją.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze