Luis Enrique

i

Autor: AP Luis Enrique

Zadecydowała porażka z Maroko

Luis Enrique nie jest już trenerem Hiszpanii! Znamy następcę, duże zaskoczenie

2022-12-08 14:13

Hiszpania przegrała z Maroko po rzutach karnych i odpadła już w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W efekcie kilka dni po porażce z pracą selekcjonera pożegnał się Luis Enrique. Tamtejsza federacja błyskawicznie wskazała nazwisko nowego trenera. I trzeba przyznać, że jest to dość zaskakujący wybór.

Enrique po raz pierwszy reprezentację „La Roja” objął w lipcu 2018 roku. Czasowo, między marcem a listopadem, zrezygnował z funkcji. Powodem była śmierć nieuleczalnie chorej córki. Szkoleniowiec w zeszłym roku doprowadził zespół narodowy do półfinału Euro i finału Ligi Narodów, ale był krytykowany za styl gry. Jego następcą został 62-letni Luis De La Fuente, obecny trener hiszpańskiej drużyny do lat 21 i drużyny olimpijskiej. Na dziennikarskiej giełdzie było również wymieniane nazwisko Marcelino byłego szkoleniowca Valencii, Sevilli. Doświadczony szkoleniowiec pozostaje bez pracy od lata, kiedy pożegnał się z Athletikiem Bilbao.

Luis de la Fuente nowym trenerem reprezentacji Hiszpanii

„Zarząd sportowy RFEF przesłał prezydentowi raport, który wskazuje na potrzebę rozpoczęcia nowego projektu, którego celem jest kontynuacja postępów obserwowanych w ostatnich latach dzięki pracy przeprowadzonej przez Luisa Enrique i jego współpracowników” - wskazała hiszpańska federacja w komunikacie prasowym. Decyzję o niekontynuowaniu współpracy Enrique usłyszał od prezydenta federacji Luisa Rubialesa i dyrektora sportowego Jose Francisco Moliny. - Jeżeli ktoś jest za to odpowiedzialny, to tylko ja - mówił we wtorek Enrique po porażce z Marokiem, zapewniając, że będzie "rozmawiał o przyszłości" z prezesem federacji w odpowiednim czasie". W środę, po przylocie na lotnisko w Madrycie, Enrique uściskał indywidualnie członków sztabu szkoleniowego i pożegnał się z nimi we wzruszający sposób. Luis de la Fuente, zostanie oficjalnie zaprezentowany w poniedziałek. Jego debiut w nowej roli nastąpi w marcu podczas meczów kwalifikacyjnych do Euro 2024 w Niemczech.(PAP)

Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze