Maciej Szczęsny

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE Maciej Szczęsny

Mocna opinia

Maciej Szczęsny ostro o pomysłach FIFA. Tak skomentował organizację mistrzostw, potężna krytyka

2022-11-22 11:41

Na mistrzostwa świata w Katarze spadła bardzo duża krytyka, a o kolejnych absurdach pisze się niemal codziennie. Kontrowersje związane z trwającym mundialem to jedno, jednak FIFA jest krytykowana również za organizację także... przyszłych mistrzostw! Maciej Szczęsny w programie „Katar Express” bardzo ostro skomentował to, jak mają wyglądać mistrzostwa świata w 2026 roku, wprost nazywając je maszynką do zarabiania pieniędzy.

Mistrzostwa Świata w Katarze ruszyły na dobre, a już dziś do rywalizacji wkroczą Polacy, którzy zagrają przeciwko Meksykanom. Nie ustaje jednak krytyka tego turnieju i trudno się dziwić. O wszystkich kontrowersjach zostało napisane już bardzo wiele, ale paliwo do kolejnych krytycznych słów dostarczyły same mecze. Chodzi o poziom sportowy, bo w trakcie dwóch dni zobaczyliśmy już dwie bardzo słabe drużyny, Katar oraz Iran, nie przystające poziomem do mistrzostw świata. Okazuje się, że problem najpewniej tylko się pogłębi, bo następny turniej zostanie rozszerzony z 32 do 48 drużyn! Maciej Szczęsny bardzo ostro skrytykował ten pomysł.

Szczęsny nie zostawił suchej nitki na FIFA i kolejnym mundialu

Były reprezentant Polski gościł w programie „Katar Express” ostatnim przed meczem Polski z Meksykiem. Oprócz oczywiście tematu tego spotkania pojawiły się inne – organizacja całych mistrzostw w Katarze, ale też i organizacja przyszłego mundialu. Ten, jako że ma mieć 48 uczestników, raczej nie będzie stał na najwyższym poziomie od samego początku.

 – Wydaje mi się, że to jest takie pauperyzowanie rangi turnieju i pokazywanie, że futbol dla niektórych ma być tylko i wyłącznie kołem zamachowym w maszynie do robienia pieniędzy. Tak naprawdę mistrzostwa świata, jako impreza najwyższej rangi, gdzie grają najlepsi, gdzie te emocje powinny być wyśrubowane – to bzdura. Wyłącznie maszynka do robienia pieniędzy – skomentował ostro Maciej Szczęsny. W tej przykrej wizji pojawia się jednak cień nadziei.

 – Przy czym mam nadzieję, że na pierwszą fazę turnieju, gdzie będzie grało aż tak wiele drużyn, kibice nie przyjadą i organizator nie zarobi, gospodarz nie zarobi i może wtedy ktoś się puknie w czoło i stwierdzi, że nie ilość, a jakość może będzie kreowała przychody – dodał na koniec były reprezentant Polski.

Woda w cenie paliwa? Cała prawda o cenach w Katarze

Komentujemy mecz Polska Meksyk!

Słuchaj teraz gorącej relacji z Kataru!

Listen to "Jesteśmy na miejscu w KATARZE! Komentujemy mecz Polska - Meksyk." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze